2023-03-18 17:03:41

Pierwsze trzy punkty w rundzie wiosennej! KS Wiązownica pokonał Lubliniankę Lublin

KS Wiązownica wygrał pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Podopieczni Kamila Witkowskiego pokonali jednego z głównych rywali w walce o utrzymanie- Lubliniankę Lublin.

Zdecydowanie lepiej to spotkanie rozpoczęli piłkarze z Wiązownicy, którzy już po siedmiu minutach mogli wyjść na prowadzenie. Z ostrego kąta piłkę w siatce umieścił Sebastian Rak, ale ostatecznie sędzia dopatrzył sie spalonego.

Przyjezdni jednak nie odpuszczali i w 22. minucie otworzyli wynik tego meczu. Po składnie przeprowadzonej akcji w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Sebastian Rak, początkowo golkiper Lublinianki próbował bronić jego strzał, ale futbolówka  jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W 36. minucie mogło być już 2-0. Rafał Surmiak dobrze dograł w pole karne do niepilnowanego Kacpra Chełmeckiego, jednak ten fatalnie przestrzelił. Jeszcze przed przerwą znów gospodarzom przypomniał o sobie Sebastian Rak, groźnie uderzył z prawej strony, ale tym razem na posterunku był Kamil Błażucki.

W drugiej połowie nadal lepiej prezentował się KS Wiązownica, tuż po przerwie z dystansu próbowali strzelać Miłosz Gierczak, a później Mateusz Mianowany, ale obie próby były niecelne. W 69. minucie z prawej strony dośrodkował Sebastian Rak, a głową uderzał Rafał Michalik, znów dobrze interweniował jednak Kamil Błażucki i uratował swój zespół przed stratą kolejnej bramki.

W 73. minucie Lublinianka niespodziewanie doprowadziła do wyrównania. Kapitalnie z rzutu wolnego uderzył Marcin Szczepaniak i piłka wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez Pawła Budzyńskiego. W końcówce spotkania znów ruszył KS Wiązownica, który za wszelką cenę chciał potwierdzić swoją dominację.

Kontra w 82. minucie zakończyła się faulem w polu karnym na Sebastianie Raku i arbiter bez wahania wskazał na wapno. Z jedenastu metrów celnie uderzył Grzegorz Janiczak i przyjezdni odzyskali prowadzenie.

Do ostatniego gwizdka wynik już nie uległ zmianie i to KS Wiązownica dopisuje niezwykle ważne punkty w kontekście utrzymania w 3 lidze.

0-1 Sebastian Rak (22)
1-1 Marcin Szczepaniak (73)
1-2 Grzegorz Janiczak (82-karny)

Lublinianka Lublin: Błażucki- Oroń, Płocki, Misiurek, Wdowicz, Knapp, Skrzycki, Szczepaniak, Kołacz, Flis, Malec

KS Wiązownica: Budzyński-Chełmecki, Kasia, Surmiak, Kapuściński, Tonia, Mianowany, Rak, Majerski, Melinyshyn, Gierczak