2023-03-06 16:13:33

Dziki Warszawa górą w starciu z Miastem Szkła Krosno

Mimo sporych chęci, Miasto Szkła Krosno uległo z wyżej notowanym rywalem. Dziki Warszawa wygrały rewanżowy pojedynek 74-70.

Początek meczu należał zdecydowanie do Miasta Szkła Krosno. Krośnianie budowali swoją przewagę i kilkukrotnie wychodzili na prowadzenie. Druga kwarta potwierdziła dobrą dyspozycję „szklanego teamu”- Miasto Szkła zeszło na długą przerwę z optymistyczną nawiązką, sześciu punktów.

Po stronie Dzików zdecydowanie najskuteczniejszy był Michał Aleksandrowicz, natomiast w Mieście Szkła punktował najwięcej Michał Jankowski. Trzecia kwarta pokazała nieco rozluźnienia gości. Kilkanaście minut wystarczyło, by przewaga stopniała do tylko jednego punktu. Warszawa zdołała „przeskoczyć” krośnian i zbudować niewielką nawiązkę. Sytuację uratować chciał Maksymilian Zagórski (68-72) swoim rzutem za trzy punkty. Na kilkadziesiąt minut przed końcem starcia swoje punkty dołożył Paweł Śpica, jednak czas nie był w tym przypadku łaskawy dla Krosna. Udany rzut w ostatnich sekundach odnotował Amerykanin- Marcus Azor z Dzików, co skutkowało kolejnymi dwoma punktami i pewnym zwycięstwem gospodarzy.

Dziki Warszawa - Miasto Szkła Krosno 74-70 (27-26, 13-20, 15-10, 19-14)

Dziki: Motel 3 (1x3), Aleksandrowicz 18 (2x3), Grochowski 7 (1x3, 6 as.), Czujkowski 5 (1x3), Bartosz 3 (3 str.) oraz Azor 17 (1x3, 2 bl.), Komenda 11, Munyama 2, Kuźkow 8 (2x3), Griszczuk 0. Trener Krzysztof Szablowski.

Miasto Szkła: Traczyk 2 (4 str.), Heliński 12 (2x3), Jankowski 17 (4x3), Dawdo 5 (1x3, 7 zb.), Harris 8 (7 zb.) oraz Śpica 7, Zagórski 9 (7 zb.), Łałak 10 (2x3), Oczkowicz 0 (3 prz.), Walciszewski 0. Trener Edmunds Valeiko.