2023-01-14 16:34:08

sparing: PGE FKS Stal Mielec - Kisvarda FC 2-3

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec przegrali 2-3 w meczu sparingowym z węgierskim Kisvarda FC. Był to pierwszy sparing mielczan podczas zgrupowania w tureckim Belek.

Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się Węgrzy. W 20. minucie do siatki Mateusza Kochalskiego trafił Jasmin Mesanović.

Odpowiedź PGE FKS Stali Mielec była bardzo szybko. W ciągu kolejnych pięciu minut do bramki rywali trafil kolejno Bartłomiej Ciepiela i Mateusz Mak, i zrobiło się 2-1 dla mielczan. Taki wynik utrzymywał się do przerwy.

Po zmianie stron do wyrównania doprowadził Jasmin Mesanović zdobywając gola z rzutu karnego. W samej końcówce padł zwycięski gol dla Kisvardy - jego autorem był obrońca Stali Mielec Michael Wyparło, który zdobył bramkę samobójczą.

Kisvarda FC to aktualny wicemistrz Węgier, a obecnie trzecia drużyna tamtejszej ekstraklasy.

PGE FKS STAL MIELEC - KISVARDA FC 2-3 (2-1)

0-1 Jasmin Mesanovć (20)
1-1 Bartłomiej Ciepiela (23)
2-1 Mateusz Mak (25)
2-2 Jasmin Mesanović (51-karny)
2-3 Michael Wyparło (87-samobójcza)

PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski (73. Mateusz Dudek) - Maciej Wolski, Kamil Kruk, Mateusz Matras (66. Michael Wyparło), Marcin Flis, Krystian Getinger - Adam Ratajczyk, Piotr Wlazło, Maciej Domański, Bartłomiej Ciepiela (39. Paweł Żyra) - Mateusz Mak (79. Krystian Bik).

Kisvarda FC: Otto Hindrich (68. Artem Odyncow) - Wiktor Hej, Anton Krawczenko (46. Imre Szeles), Aleksandar Jovicić (68. Milos Vranjanin), Matheus Leoni (68. Lucas) - Jaroslav Navratil (68. Erik Czerna), Bohdan Melnyk, Bence Otvos (46. Janis Karabelow), Rafał Makowski (68. Milos Spasić), Driton Camaj (68. Kristopher Vida) - Jasmin Mesanović (68. Mario Ilievski).