2022-11-24 20:55:30

Klasa O Rzeszów: Dwucyfrówka na zakończenie rundy!

Za nami ostatnia kolejka rzeszowskiej okręgówki. Nie wszystkie mecze odbyły się jednak w planowanym terminie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zimę na fotelu lidera spędzi Resovia, a tuż za nią z dwupunktową stratą uplasował się Strug Tyczyn.

Resovia II - Iskra Zgłobień

Niezłą strzelaninę urządzili sobie piłkarze Resovii i na zakończenie rundy jesiennej pokonali Iskrę Zgłobień aż 10-0. Już w 8. minucie pierwszą bramkę dla Rzeszowian zdobył Dawid Pieniążek, który uderzeniem zza szesnastki umieścił futbolówkę tuż przy słupku. W 12. minucie po szybkiej kombinacyjnej akcji na 2-0 podwyższył Kornel Rębisz. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze Jakub Maćkowiak, dwukrotnie Marcin Kumorek i Mateusz Bielenda.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, nadal to Resovia dominowała w każdym elemencie. W 58. minucie na 7-0 podwyższył Mikołaj Marciniec, w 70. bramkarza rywali pokonał Dima Pirnach, w 75. na 9-0 trafił Szymon Szymański, a wynik spotkania zamknął Jakub Maćkowiak.

Resovia w imponującym stylu zakończyła rundę jesienną i zimę spędzi na fotelu lidera z dorobkiem 35. punktów.

Jedność Niechobrz - Strug Tyczyn

Pierwotnie mecz w Niechobrzu miał odbyć się w ubiegłą sobotę, jednak z powodu złego stanu boiska mecz został rozegrany 23 listopada na Arenie Słocina. Ostatecznie lepszy w tym spotkaniu okazał się Strug Tyczyn i spędzi zimę na pozycji wicelidera, tracąc do Resovii tylko dwa punkty.

Strug wyszedł na prowadzenie w 41. minucie, kiedy do bramki rywali trafił Karol Nieckarz. Trzy minuty po zmianie stron Jedność wbiła piłkę do własnej bramki i drużyna z Tyczyna prowadziła już 2-0. W 71. na listę strzelców wpisał się jeszcze Sebastian Korbecki, a na 4-0 podwyższył Kacper Bomba.

Sokół Sokołów Małopolski - Włókniarz Rakszawa

W starciu sąsiadów z ligowej tabeli lepszy okazał się Włókniarz Rakszawa i pokonał Sokoła 4-1. Początek spotkania zdominowali goście i już po pierwszych 17. minutach prowadzili 3-0. W 9. minucie wynik spotkania otworzył Michał Kucharczyk, a potem dwa razy do bramki miejscowych trafił Paweł Mytych. Jeszcze przed przerwą czerwoną kartką ukarany został strzelec pierwszej bramki i Włókniarz kończył ten mecz w osłabieniu.

Po zmianie stron mecz nieco się wyrównał, jednak nadal inicjatywa była po stronie gości i w 65. minucie na 4-0 podwyższył Maciej Zaracki. Honorowa bramka dla Sokoła padła w 85. minucie, a na listę strzelców wpisał się niezawodny w tym sezonie Konrad Panek.

LKS Wola Dalsza - Grodziszczanka Grodzisko Dolne

Beniaminek z Grodziska Dolnego zakończył rundę jesienną zwycięstwem nad Wolą Dalszą. Goście wyszli na prowadzenie już w 7. minucie za sprawą Mateusza Majkuta i jak się później okazało było to jedyne trafienie w pierwszej części tego spotkania.

Po zmianie stron Grodziszczanka dążyła do podwyższenia wyniku i w 71. minucie drugi raz do siatki trafił Mateusz Majkut, a dziesięć minut później na 3-0 podwyższył Kazimierz Leja. W doliczonym czasie gry jedyną bramkę dla Woli Dalszej ustrzelił Michał Wojewoda.

Plantator Nienadówka - Sawa Sonina

Plantator Nienadówka, który zamyka ligową tabelę z dorobkiem zaledwie 5. punktów, ostatniego spotkania również nie może zaliczyć do udanych.

Gospodarze całkiem nieźle rozpoczęli to spotkanie i już na początku mogli wyjść na prowadzenie. Doskonałą sytuację zmarnował jednak Maciej Kot i futbolówka odbiła się od słupka. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 31. minucie, kiedy Grzegorz Słonina uderzeniem z ostrego kąta dał Sawie prowadzenie.

Plantator doprowadził do wyrównania w 49. minucie, kiedy dogranie Kota wykorzystał Sebastian Nędza i umieścił futbolówkę w bramce. W 64. minucie rozpoczęły się kolejne problemy miejscowych, najpierw czerwoną kartką ukarany został Maciej Krzanowski, a w 68. minucie rzut karny na bramkę zamienił Grzegorz Słonina i znów to Sawa była na prowadzeniu. W 75. minucie arbiter podyktował kolejną jedenastkę, a czerwony kartonik zobaczył tym razem Hubert Ożóg. Rzut karny obronił najpierw Dawid Kot, ale przy dobitce Kamila Dudzica był już bezradny i Sawa prowadziła 3-1.

Goście grając w przewadze, nie wypuścili już zwycięstwa i na zakończenie rundy zainkasowali trzy punkty.

Leśna Wólka Podleśna - KS Zaczernie

Faworytem tego pojedynku był KS Zaczernie, co potwierdziło się później na boisku. Na początku tego meczu w dogodnej sytuacji znalazł się jednak Piotr Janda, ale ostatecznie po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek. Z biegiem czasu zawodnicy gości coraz śmielej dochodzili do bramkowych sytuacji i w 22. minucie wyszli na prowadzenie po ładnym uderzeniu z dystansu Arkadiusza Guziora.

W 39. minucie było już 2-0, kiedy do siatki trafił Kacper Rączka. Drużyna Zaczernia bezlitośnie wykorzystywała błędy beniaminka i w 44. minucie drugi raz bramkarza miejscowych pokonał Kacper Rączka.  W ostatniej minucie pierwszej połowy nie pomylił się Piotr Janda i ustrzelił bramkę kontaktową.

Po zmianie stron zespół z Zaczernia szybko strzelił kolejną bramkę,której autorem był Łukasz Chruściel. Leśna Wólka Podleśna kolejny raz nieco odrobiła straty w 87. minucie, kiedy do bramki trafił Dawid Ślączka. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Kacper Rączka i KS Zaczernie zwyciężył 5-2.

KS Przybyszówka - Strumyk Malwa

Trzy punkt na zakończenie rundy dopisał również Strumyk Malawa, który pokonał KS Przybyszówka 3-2.

Najpierw to jednak gospodarze wyszli na prowadzenie, kiedy do siatki trafił Sebastian Pogoda. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać, bo już 7. minut później do wyrównania doprowadził Dawid Kierepka. Dwie minuty po zmianie stron KS Przybyszówka odzyskał prowadzenie za sprawą Dawida Guzka. W 70. minucie znów mieliśmy remis, a na listę strzelców drugi raz w tym spotkaniu wpisał się Dawid Kierepka.

Strumyk Malawa zwycięstwo wywalczył rzutem na taśmę, kiedy w doliczonym czasie gry po uderzeniu Patryka Nowaka futbolówka wylądowała w bramce.