2022-11-20 21:11:55

Sokół Kolbuszowa Dolna pokonał u siebie Sokół Nisko

W meczu 17. kolejki 4. ligi podkarpackiej Sokół Kolbuszowa Dolna pokonał u siebie Sokół Nisko 1-0.

Obu drużynom zależało na korzystnym zakończeniu rundy jesiennej sezonu 2022/2023. Szczególnie jednak na dobry wynik liczyli przyjezdni, którzy punktując na półmetku sezonu znaleźliby się poza strefą spadkową.

Po pierwszej połowie meczu ciężko było stwierdzić, która z drużyn bardziej zasługuje na zwycięstwo. Ta zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga połowa to jednak stopniowo zwiększająca się przewaga gospodarzy, którzy w końcu zdołali ją udokumentować zdobyciem bramki. Gola dającego zwycięstwo w meczu strzelił Adrian Nowak. Dla napastnika Sokoła było to 15. trafienie w trwającym sezonie.

1-0 Adrian Nowak (90.)

Sokół Kolbuszowa Dolna: Piechota – Aab (33. Bożek), Cyganowski, Mazurek (58. Miśko), Nowak, Pałys- Rydzik (70. Kmiotek), Skowron, Skupiński (58. Szymański), Stec (70. Kołacz), Szczurek (83. Lorenc), Tetlak
Sokół Nisko: Tomasz Stróż – Bigas, Dziopak, Gnatek, Mistrzyk, Młynarczyk, Moskal, Pyryt (80. Drelich), Stępień, Szewczyk, Toś

Sędziował: Przemysław Bieniarz

Żółte kartki: Skowron