2022-11-18 17:34:06

sparing: Wisła Puławy - Siarka Tarnobrzeg 2-4

Siarka Tarnobrzeg rozegrała dzisiaj pierwszy mecz sparingowy, w którym zmierzała się z ligowym rywalem Wisłą Puławy. Zwycięsko z tego starcia wyszli podopieczni Łukasza Becelli.

Siarka wyszła na prowadzenie już w 13. minucie, Paweł Rogala po indywidualnej akcji zagrał do Ivana Agudo, a ten pokonał bramkarza miejscowych. W 22. minucie już było 1-1, po stracie piłki w środkowej części boiska miejscowi wyprowadzili kontrę, którą golem zakończył Ednilson Furtado. Dziesięć minut później "Siarkowcy" odzyskali prowadzenie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę do siatki skierował Pavlo Chmelenko.

Minutę przed zakończeniem pierwszej połowy Paweł Mróz zagrał wzdłuż bramki do Krzysztofa Zawiślaka, a ten bez problemów wpakował piłkę do bramki. Po pierwszych 45. minutach podopieczni Łukasza Becelli prowadzili 3-1. Po zmianie stron inicjatywa nadal była po stronie gości i w 66. minucie Ivan Agudo zagrał do Pawła Rogali, a ten podwyższył na 4-1. Wisła Puławy dążyła do odrobienia strat, ale ostatecznie udało im się zdobyć jeszcze jedną bramkę. W 68. minucie Dominik Banach dobił strzał Marcina Ryszki.

- Mecz był pod naszą kontrolą, u nas zagrało wielu zawodników, którzy dostawali troszeczkę mniej minut w lidze, także chcieliśmy mieć cały przegląd naszej kadry. Wisła Puławy zagrała praktycznie na dwa składy, w przerwie zrobili chyba dziewięć zmian, jeden albo dwóch zawodników testowanych a tak to ich normalna kadra- powiedział po tym meczu asystent trenera Siarki Tarnobrzeg, Dariusz Dul.
- Warunki były bardzo dobre, dlatego był to bardzo fajny mecz toczony w bardzo dobrym tempie, obie drużyny pokazały dużo takiej piłkarskiej jakości- dodał Dariusz Dul.

Wisła Puławy - Siarka Tarnobrzeg 2-4 (1-3)

0-1 Ivan Agudo (13)
1-1 Ednilson Furtado (22)
1-2 Pavlo Chmelenko (32)
1-3 Krzysztof Zawiślak (44)
1-4 Paweł Rogala (66)
2-4 Dominik Banach (68)

Wisła Puławy: (I połowa) Posiadała - Przywara, Błasik, Majewski, Gałązka, Puton, Kołtański, Ednilson, Kaczmarek, Wlaźlik, Skałecki
(II połowa): Zieliński - Turek, Wiech, Majewski, zaw. testowany, Kona, Kołtański, Ryszka, Szymanek, Banach, Paluchowski

Siarka Tarnobrzeg: Pietryga - Kwaśniewski, Chmelenko, Józefiak, Cichocki - Kaliniec (46' Hrnciar), Furman, Rogala - Agudo, Mróz (46 Sumara), Zawiślak