2022-11-07 13:41:10

Klasa O Stalowa Wola: Azalia Wola Zarzycka solidnie postrzelała w Kłyżowie [Podsumowanie 14.kolejki]

Za nami 14.kolejka klasy okręgowej Stalowa Wola. To już przedostatnia seria zmagań w obecnej rundzie jesiennej. Tym razem znakomicie poradzili sobie zawodnicy Azalii Wola Zarzycka, którzy ustrzelili aż dziesięć bramek. Lider podzielił się punktami, a Unia Nowa Sarzyna nadal nie może podnieść się z dołka. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć tej kolejki.

LZS Ździary pokonał u siebie 2-0 ekipę ŁKS-u Łowisko. Pierwsza bramka tego meczu padła na minutę przed zejściem przez piłkarzy na przerwę. Autorem tego trafienia był Radosław Wojtas. Kolejna część zmagań przyniosła również jedną bramkę LZS-u, a drogę między słupki tym razem odnalazł Wojciech Sobiło.

Sporo, bo aż dziewięć bramek obejrzeli kibice w Nowej Sarzynie, gdzie tamtejsza Unia przegrała 3-6 z TS-em Transdźwig Stale. Pierwsza połowa wyglądała na bardzo wyrównaną, bowiem obie drużyny ustrzeliły po dwie bramki. Po stronie gospodarzy trafił dwukrotnie Wojciech Karwacki, a u gości celny był Jan Kret i Bartosz Madeja. Druga połowa solidniej pomnożyła gole tylko u Transdźwigu, gdzie popis umiejętności pokazał Przemysław Stąporski- zapisując sobie hat-tricka. Jedno trafienie dołożył Kiliański. Unia nie miała już wielkich nadziei na poprawę sytuacji, ale bramkę na dwie minuty przed końcem odnotował jeszcze raz Karwacki.

W tej kolejce kibice zobaczyli aż trzy remisy. Pierwszy z nich, bezbramkowy padł w meczu OKS-u Junior Zakrzów z Pogonią Leżajsk. 1-1 to wynik między KP-em Tanew Wólka Tanewska a Stalą Nowa Dęba. W tym starciu wydawać by się mogło, że to goście wrócą do siebie ze zwycięstwem. Waldemar Śledź strzelił bramkę w 67.minucie i Pogoń prowadziła praktycznie do końca. Jeden punkt uratował dla Tanwi Sebastian Pieróg, w doliczonym czasie gry.

Podział punktów także u lidera. Sokół Kamień zmierzył się z drugą drużyną w tabeli- rezerwami Stali Stalowa Wola, a mecz zakończył się wynikiem 1-1. Do przerwy to gospodarze byli lepsi po strzale Kacpra Piechniaka, jednak w drugiej połowie jedno “oczko” ugrał dla Stali - Igor Fedejko.

Stal Gorzyce przegrała jednobramkowo z SMS-em Siarka Tarnobrzeg. Bramka na wagę zwycięstwa padła w 77.minucie, a jej autorem był Hubert Judycki. Zupełnie inny wynik i inne emocje towarzyszyły kibicom Sanu Kłyżów, który został rozgromiony 2-10 przez Azalię Wola Zarzycka. Już do przerwy to goście dyktowali tempo i pięciokrotnie trafili między słupki rywali, w drugiej dołożyli kolejne pięć goli i mogli cieszyć się wysokim zwycięstwem. Autorami bramek Woli Zarzyckiej byli: dwukrotnie Andrzej Sobota, dwukrotnie Adrian Zagaja, Szymon Blezień, dwukrotnie Paweł Kłos, Adrian Halwa, Mateusz Florek i Mateusz Rutyna. Ich defensywa nie była jednak nieskazitelna, ponieważ San dwa razy przebił się w ich pole karne, za sprawą Szymona Siuty i Bartłomieja Madeja.

4-2 to wynik LZS-u Jarocin, który pokonał Olimpię Pysznica. Pierwsza część przebiegała na bardzo wyrównanym poziomie. Jedną bramkę u gospodarzy ustrzelił wtedy Łukasz Socha i jedną u gości- Tomasz Kaczkowski. Druga połowa przyniosła jednak nieco inne rozwiązanie. Kamil Tarka i Łukasz Szpyra podnieśli wynik do 3-1, a przeciwnik popełnił błąd i podarował im bramkę samobójczą.