2022-10-30 17:40:00

Koniec serii PGE FKS Stali Mielec! "Biało-niebiescy" przegrali z Lechią Gdańsk

W nienajlepszych nastrojach na Podkarpacie wrócą gracze PGE FKS Stali Mielec. Podopieczni Adama Majewskiego przegrali na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

Od początku spotkania, Lechia Gdańsk dominowała i to ona utrzymała się dłużej przy piłce, jednak więcej dogodnych sytuacji miała drużyna PGE FKS Stali Mielec. W 8. minucie po podaniu Pawła Żyry do Fabiana Hiszpańskiego, ten drugi oddał groźny strzał, lecz futbolówka poszybowała nad bramką.

Kilka minut później, po wybiciu piłki przez Marcina Flisa, na pozycję sam na sam z bramkarzem, wyszedł Maciej Wolski, który jednak przegrał pojedynek z golkiperem Lechii Gdańsk i górą okazał się Dusan Kuciak. W 33. minucie dobrą okazję miała drużyna gospodarzy. W polu karnym odnalazł się Michał Nalepa, ale jego uderzenie głową było niecelne.

Chwilę później, a konkretnie w 36. minucie, PGE FKS Stal Mielec domagała się rzutu karnego, bowiem Michał Nalepa dotknął piłki ręką. Arbiter wskazał na wapno, lecz po chwili postanowił sprawdzić tą sytuację. Jak się okazało, obrońca gospodarzy nie złamał przepisów i Tomasz Kwiatkowski nakazał grać dalej.

Początek drugiej odsłony to więcej konkretów po stronie gospodarzy. Najperw uderzał Maciej Gajos, ale futbolówka poszybowała nad bramką. Kilka minut później, ponownie głową próbował strzelić bramkę Michał Nalepa, ale Bartosz Mrozek był na posterunku i nadal było 0-0.

Nie było to wielkie widowisko, jednak w 73. minucie, piłkę górą przejął Ilkay Durmus i dograł Łukaszowi Zwolińskiemu, który dopełnił formalności i umieścił futbolówkę w siatce. "Biało-niebiescy" próbowali do końca zdobyć bramkę wyrównującą, niestety to się nie udało i po końcowym gwizdku lepsze nastroje miała Lechia.

1-0 Łukasz Zwoliński (73)

Lechia Gdańsk: Kuciak – Stec, Nalepa, Maloča, Pietrzak – Gajos, Kubicki – Durmus (84. Abu Hanna), Kałuziński (58. Zwoliński), Conrado (66. Sezonienko) – Paixao (85. Tobers)

PGE FKS Stal Mielec: Mrozek – Flis, Kruk, Kasperkiewicz (82. Lebedyński) – Hiszpański, Żyra (66. Domański), Wlazło, Getinger – Ratajczyk (75. Gerbowski), M. Wolski (82. Ciepiela) – Hamulic

Żółte kartki: Pietrzak, Zwoliński - Ratajczyk, Hamulic

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)