2022-10-28 20:13:47

Apklan Resovia przegrała drugi mecz z rzędu! Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozstrzygnęła mecz w pierwszej połowie

Bruk-Bet Termalica Nieciecza przerwała serię meczów bez zwycięstwa i pokonała Apklan Resovię. Wynik meczu rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, kiedy "Pasiaki" straciły trzy bramki.

Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła poważne zagrożenie pod bramką Resovii. Dobrze w polu karnym odnalazł się Muris Mesanovic i uderzył na bramkę, skutecznie bronił jednak Pindroch. W 5. minucie bramkarz Resovii już nie miał szans na skuteczną interwencję. Piłkę w pole karne wrzucił Andrej Kadlec, a Artem Polyarus głową posłał futbolówkę do bramki. W 10. minucie Branislav Pindroch drugi raz musiał wyciągać piłkę z siatki. Ostatecznie arbiter gola jednak nie uznał, ponieważ Tomas Poznar był na spalonym.

Gospodarze wciąż naciskali i stwarzali sobie coraz groźniejsze sytuacje. W 22. minucie z dystansu dobrze uderzył Tomas Poznar i podwyższył na 2-0. Rzeszowianie nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywali, a defensywa miejscowych uniemożliwiała im skonstruowanie  składnej akcji. W 31. minucie było już 3-0. Kadlec zagrał w pole karne, głową przedłużył Adam Radwański, a akcję wykończył Maciej Ambrosiewicz. W 37. minucie Macieja Górskiego groźnie sfaulował  Tomas Poznar i sędzia ukarał go czerwoną kartką. Po analizie VAR arbiter zmienił jednak swoją decyzję i ostatecznie pokazał tylko żółty kartonik.

W pierwszych minutach drugiej połowy obraz gry niewiele się zmienił i nadal to gospodarze lepiej prezentowali się na boisku. Około 67. w końcu Resovia doszła do głosu. Z rzutu wolnego dobry strzał oddał Bartłomiej Wasiluk, bramkarz odbił piłkę przed siebie, potem próbował dobijać jeszcze Górski, ale w ostatniej chwili interweniował obrońca. W 71. minucie kolejną znakomitą okazję zmarnował Maciej Górski i posłał piłkę nad poprzeczką. Około 80. minuty świetną piłkę z rzutu rożnego posłał Barłomiej Eizenchart, nogę dołożył Maciej Górski, ale skutecznie interweniował golkiper miejscowych.

Chwilę później gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale odbili się od defensywy Resovii. W doliczonym czasie gry Rzeszowianie mieli jeszcze swoje szanse po stałych fragmentach gry, ale dobrze w bramce spisywał się bramkarz gospodarzy i więcej bramek w tym meczu już nie zobaczyliśmy.

1-0 Artem Polyarus (5)
2-0 Tomas Poznar (22)
3-0 Maciej Ambrosiewicz (32)

Bruk-Bet Termalica:  Tomasz Loska - Andrej Kadlec, Nemanja Tekijaški, Wiktor Biedrzycki (70,  Bartosz Farbiszewski), Marcel Błachewicz -  Adam Radwański (70, Kacper Karasek),  Andrij Dombrowśkyj,  Maciej Ambrosiewicz, Artem Polarus (81, Daniel Pietraszkiewicz) -  Muris Mešanović (75, Rajko Rep),  Tomáš Poznar (46, Kacper Śpiewak).

Resovia:  Branislav Pindroch -Rafał Mikulec, Mateusz Bondarenko (78,  Dawid Kubowicz),  Ruben Hoogenhout,  Daniel Morys - Kamil Antonik (46, Pedro Vieira), Bartosz Kwiecień (66,  Paweł Wojciechowski), Bartłomiej Wasiluk,  Radosław Bąk (57, Kacper Szymkiewicz),  Bartłomiej Eizenchart -  Maciej Górski.

żółte kartki: Biedrzycki, Kadlec, Poznar, Karasek, Pietraszkiewicz - Antonik, Morys.