2022-10-22 11:26:00

Tenis stołowy: Pewne zwycięstwo Oxynetu Jarosław! Wygrali po raz czwarty w sezonie

Tenisiści stołowi z Jarosławia pokonali u siebie w meczu 5. kolejki Lotto Superligi Akademię Zamojską Zamość 3:1.

Mecz rozpoczął się od bardzo zaciętej potyczki Amirrezy Abbasiego z Jakubem Folwarskim z której ostatecznie górą wyszedł zawodnik gospodarzy. Irańczyk prowadził już 2:0, jednak Polak zdołał doprowadzić do piątego seta. Ten był niezwykle zacięty, a górą z całego pojedynku ostatecznie wyszedł Amirreza Abbasi, który wciąż jest niepokonany w trwającym sezonie.

W drugiej tego dnia partii pewnie, 3:1 zwyciężył Yaroslav Zhmudenko. Pokonał on Andrew Baggaleya, który zdołał nawiązać równorzędną walkę jedynie w trzecim secie, którego wygrał do 6.

Trzecia partia tego pojedynku padła łupem gości. Doświadczony Piotr Chodorski pokonał 3:1 utalentowanego szesnastolatka Alana Kulczyckiego. Młody zawodnik gospodarzy nawiązał równorzędną walkę z zawodnikiem z Zamościa w dwóch pierwszych partiach, wygrywając drugą z nich, jednak ostatecznie to były tenisista drużyny z Jarosławia tryumfował w kolejnych setach.

Wynik meczu na 3:1 ustalił Amirreza Abbasi pokonując anglika Andrew Baggaleya 2:0 (11:5;12:10).

Podopieczni Kamila Dziukiewicza rozegrali jak dotąd 6. ligowych spotkań (awansem rozgrywając mecz ósmej kolejki z Gwiazdą Bydgoszcz) i wygrali cztery z nich, dzięki czemu zajmują obecnie 2. miejsce w ligowej tabeli. Należy jednak pamiętać, że większość drużyn znajdujących się za plecami jarosławian ma jak na razie mniejszą liczbę rozegranych pojedynków.

Oxynet Jarosław 3:1 Akademia Zamojska Zamość

Amirreza Abbasi 3:2 (11:5;12:10;8:11;12:14;11:9) Jakub Folwarski

Yaroslav Zhmudenko 3:1 (11:7;11:5;6:11;11:6) Andrew Baggaley

Alan Kulczycki 1:3 (6:11;11:5;7:11;6:11) Piotr Chodorski

Amirreza Abbasi 2:0 (11:5;12:10) Andrew Baggaley

Na drugim biegunie tabeli znajduje się drużyna Fibrain KU AZS Politechniki Rzeszów. Młodzi zawodnicy z Rzeszowa przegrali w 5. kolejce na wyjeździe z Petralana TTS Polonią Bytom 0:3!

W pierwszym pojedynku tego spotkania Lichen Wang gładko, 3:0 pokonał Miłosza Sawczaka. Wydawało się, że w kolejnej partii Patryk Dziuba z Politechniki przeciwstawi się doświadczonemu Patrykowi Chojnowskiemu. Pojedynek ten był bardzo wyrównany. Zawodnik z Rzeszowa wygrał pierwszego seta 11:9, by w następnej partii przegrać na przewagi (10:12). Dwa kolejne sety to znów bardzo wyrównana walka, w której górą wzięło doświadczenie zawodnika gospodarzy. Tenisista Polonii wygrał w nich 11:9 i 12:10 wyprowadzając swoją drużynę na pewne prowadzenie w meczu.

Najwięcej emocji przyniósł trzeci i jak się okazało ostatni pojedynek tego wieczoru. Zawodnik drużyny z Bytomia Jakub Perek przegrywał już 0:2 z Szymonem Kolasą, by ostatecznie wygrać trzy kolejne partie i ostatecznie przypieczętować wynik tego spotkania. Młody tenisista gości po kryzysie w trzecim i czwartym secie próbował podnieść się w decydującej partii, która była bardzo wyrównana. Ostatecznie jednak doświadczony zawodnik gospodarzy wygrał 11:9 odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie!

Drużyna z Rzeszowa przegrała już po raz piąty i bez żadnej zdobyczy punktowej znajduje się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Należy jednak pamiętać, że Politechnika to drużyna odmłodzona, w której występują zawodnicy będący jeszcze w wieku juniora.

Petralana TTS Polonia Bytom 3:0 Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów

Lichen Wang 3:0 (11:2;11:7;11:8) Miłosz Sawczak

Patryk Chojnowski 3:1 (9:11;12:10;11:9;12:10) Patryk Dziuba

Jakub Perek 3:2 (8:11;8:11;11:8;11:3;11:9) Szymon Kolasa