2022-10-20 11:13:38

Mirosław Hajdo po awansie Resovii w Pucharze Polski: Cieszę się, że to mecz z happy endem dla nas

Wczorajszy mecz Apklan Resovii to prawdziwy zastrzyk emocji! Podopieczni Mirosława Hajdo wygrali 4-3 na własnym terenie z Cracovią Kraków i awansowali do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Przeczytajcie, jak na gorąco ocenił ten mecz trener gospodarzy.

Cóż fajnie, bo niespodziankę na pewno sprawiliśmy dużą i sobie i kibicom. Na pewno po cichu chcieliśmy zrobić wszystko, żeby ta niespodzianka stała się faktem. Zrobiliśmy to, chociaż w przerwie było gorąco w szatni, ponieważ powiedziałem chłopakom, że dopiero się mecz zaczyna. To nie jest koniec meczu, żeby nie odpuszczali, grali do końca. Tak też zagraliśmy, wyżej, odważniej, byliśmy bardziej zdecydowani. Odrobiliśmy dwie bramki, także trzeba się tylko cieszyć. To jest ciężka praca, muszą uwierzyć w siebie. Dziękuje im za walkę, że uwierzyli, że możemy te losy meczu odwrócić.  Dziś jest przyjemna dla nas chwila. Jestem trochę rozdarty, życzę pasom jak najlepiej. Oby ta nasza passa trwała chociaż do 15 listopada.- ocenił na pomeczowej konferencji Mirosław Hajdo.

Wspomniał Pan, że po przerwie chcieliście grać z Cracovią wyżej i odważniej. Patrząc na przebieg spotkania i strzelone bramki, głównym założeniem było wykorzystanie stałych fragmentów gry.

-Nie do końca. Ćwiczyliśmy dużo stałych fragmentów, trzeba mieć to opanowane, bo może to odwrócić losy meczu. Mieliśmy pomysł na ten mecz i szczerze, nie liczyliśmy na stałe fragmenty. Chcieliśmy po prostu grać i stwarzane sytuacje wykorzystywać. Myślę, że mecz mógł się podobać. Siedem bramek, fajne widowisko. Cieszę się, że z happy endem dla nas.

Jakiego przeciwnika by sobie Pan życzył w kolejnej rundzie?

-Teraz nieważne kto będzie, to będą same zespoły topowe. Już ta faza to same topowe drużyny. Nie myślę o tym. Kogo nam los przydzieli, z tym będziemy musieli zagrać.