2022-10-07 21:10:54

Stal Łańcut na własnym boisku pokonała LKS Skołoszów

W pierwszym meczu 11. kolejki 4. ligi podkarpackiej Stal Łańcut po dwóch ligowych remisach pewnie pokonała LKS Skołoszów 3-0.

Od pierwszych minut lepiej wyglądali gospodarze, którzy utrzymywali się przy piłce i stwarzali groźniejsze sytuacje pod bramką rywali. LKS Skołoszów próbował kontrować, jednak odbijał się od dobrze zorganizowanej defensywy Stali.

Dobra okazja dla miejscowych pojawiła się około 13. minuty, kiedy dośrodkowywał Jakub Więcek, a Konrad Buć uderzył minimalnie obok słupka. W 33. minucie znów zrobiło się groźnie pod bramką gości. Dobrze uderzył Patryk Róg, ale czujność w bramce zachował golkiper rywali.

Stal dopięła swego tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Z rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Skała, tym razem nie pomylił się Patryk Róg i głową skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron nadal to miejscowi prezentowali się lepiej. W 73. minucie bramkarz gości wypiąstkował piłkę w okolice 16. metra, tam znalazł się  Patryk Wójcik i uderzeniem z pierwszej piłki podwyższył na 2-0. W 78. minucie znakomicie z dystansu uderzył jeszcze Jakub Więcek, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę.

W 90. minucie Stal Łańcut przypieczętowała pewne zwycięstwo. Najpierw uderzył Konrad Buć, ale jego strzał początkowo zablokował obrońca, pod bramką dobrze odnalazł się Jakub Więcek i dobił piłkę do bramki.

1-0 Patryk Róg (45)
2-0 Patryk Wójcik (73)
3-0 Jakub Więcek (90)