2022-10-08 00:30:00

PGE FKS Stal Mielec pokonała Pogoń Szczecin! Świetne widowisko przy Solskiego 1

PGE FKS Stal Mielec pokonała Pogoń Szczecin 4-2!
PGE FKS Stal Mielec wygrała z Pogonią Szczecin 4-2 w meczu w ramach 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Od pierwszych minut na boisku przeważała Pogoń Szczecin. W 6. minucie wynik meczu otworzył Kamil Grosicki, który po podaniu od Sebastiana Kowalczyka zakończył akcję bramką. Stal na wyrównanie długo czekać nie musiała bo już w pięć minut poźniej po wrzutce z rzutu rożnego, pięknym strzałem popisał się Fabian Hiszpański.

Dalej mecz stał się wyrównany. Przyszła końcówka pierwszej połowy. Po ręce zawodnika gości obok pola karnego, piłkę wrzucił Krystian Getinger i głową akcję wykończył Said Hamulić. Na przerwy to drużyna PGE FKS Stal Mielec schodziła z korzystnym wynikiem.

Druga połowa zaczęła się bardzo ofensywnym podejściem "Portowców", jednak Stal wybroniła te próby dogonienie wyniku przez Pogoń. W 69. minucie kontrę wyprowadzili gospodarze. a dokładniej Said Hamulić. Napastnik Stali popedził z piłką, minął jednego z obrońców i oddał techniczny strzał w dolny róg bramki. Dziewięć minut później czerwoną kartkę obejrzał Arkadiusz Kasperkiewcz, a chwilę poźniej bramkę dającą kontakt strzelił Wahan Bihakhchyan.

Stal długo nie dała się cieszyć z złapania kontaktu bo w 88. minucie fenomenalną bramkę strzelił Fryderyk Gerbowski. Podprowadził piłkę i udzerzył w same okno bramki. Pomocnik zapieczętował zwycięstwo nad Pogonią. Był to niesamowity wieczór w Mielcu.

0-1 Kamil Grosicki (6)
1-1 Fabian Hiszpański (11)
2-1 Said Hamulić (45+2)
3-1 Said Hamulić (69)
3-2 Wahan Bihakhchyan (81)
4-2 Fryderyk Grebowski (88)