2022-09-22 22:57:00

Polska przegrała z Holandią 0-2! Bardzo słaby mecz "biało-czerwonych"

Polska na PGE Narodowym podjęła dziś reprezentację Holandii w ramach Ligi Narodów. Niestety "biało-czerwoni" dziś nie dorównali do poziomu Holendrów i ten mecz przegrali 0-2.

Już w pierwszych minutach z boiska musiał zejść Teun Koopmeiners, po groźnym zderzeniu w powietrzu z jednym z zespołu gospodarzy. Mecz od początku miał dużo fauli. Zawodnicy obu drużyn nie oszczędzali się. W 14. minucie po pięknej akcji, grając trzy podania z pierwszej piłki, Holendrzy strzelili gola. Po składnej akcji do pustej bramki dograł Denzel Dumfries i wykończył to Cody Gakpo.

W dalszych fragmentach meczu, była duża liczba niedokładnych podań po stronie reprezentacji Polski. PGE Narodowy wyrażał swoją złość na reprezentantów w formie gwizdów. W 37. minucie pierwszą dobrą sytuacje stworzyli podopieczni Czesława Michniewicza, jednak po techniczym strzale Nicoli Zalewskiego, bramkarz bez problemu złapał piłkę.

Od początku drugiej części meczu, Polacy ruszyli dużo bardziej ofensywnie, grając na dwóch napastników, po zmianie Arkadiusza Milika za Karola Linettego. W 51. minucie meczu bardzo dobrą akcję skonstruowali Polacy, ale nie wykorzystał jej Milik. Niedługo po tym, niemal lustrzaną bramkę co do pierwszej strzelają Holendrzy, a dokładnie Steven Bergwijn.

W 79. minucie spotkania, w reprezentacji Polski zadebiutował Michał Skóraś z Lecha Poznań. Po chwili natomiast, po raz pierwszy w kadrze narodowej, wystąpił Mateusz Łęgowski z Pogoni Szczecin. Niestety Polska dziś zagrała poniżej oczekiwań.

Polska - Holandia 0-2 (0-1)

0-1 Cody Gakpo (14)
0-2 Steven Bergwijn (60)

Polska: Wojciech Szczęsny, Jan Bednarek, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Przemysław Frankowski (79. Bartosz Bereszyński), Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty (46. Arkadiusz Milik), Nicola Zalewski (79. Michał Skóraś), Piotr Zieliński (86. Mateusz Łęgowski), Sebastian Szymański (71. Mateusz Klich), Robert Lewandowski

Holandia: Remko Pasveer, Nathan Ake, Virgil Van Dijk, Jurrien Timber, Daley Blind, Frenkie de Jong (46. Marten de Roon), Teun Koopmeiners (6. Steven Berghuis) (75. Kenneth Taylor), Denzel Dumfries, Cody Gakpo, Memphis Depay (52. Vincent Janssen), Steven Bergwijn (75. Wout Weghorst)

Żółte kartki: Szczęsny - Aké, Gakpo, Janssen, Weghorst

Sędziował: Alejandro José Hernández Hernández (Hiszpania)