2022-09-03 16:53:44

Stal Mielec pokonała Śląsk Wrocław. Dobry mecz zaliczył Said Hamulić

PGE FKS Stal Mielec podeszła do dzisiejszego meczu ze Śląskiem Wrocław z dużą motywacją i pokonała rywali 2-0. Jedno trafienie zostało im sprezentowane, bowiem gola samobójczego zaliczyli wrocławianie.

Pierwsza szansa przyszła dla Stali Mielec już w 4.minucie spotkania. Nie potrafił jej wykorzystać jednak Said Hamulić, a jego strzał sprzed "szesnastki" obronił nogami Michał Szromnik. Śląsk Wrocław miał spore problemy z utrzymaniem się przy piłce i utworzeniem dogodnej sytuacji, która mogłaby zagrozić bramce podopiecznych Adama Majewskiego. Swoją próbę zaliczył jedynie  Erik Exposito uderzając zza linii 16. metra w stronę dalszego-lewego dolnego rogu, ale Bartosz Mrozek bez problemu poradził sobie z tym strzałem.

24.minuta to czas, w którym wynik otworzył zawodnik mielczan- Hamulić, zagrażający od początku spotkania bramce rywali. Szeroko ustawiony na prawej stronie Fryderyk Gerbowski dośrodkowywał w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Hamulić. Uderzając głową, skierował piłkę w lewy górny róg, obok słupka dając prowadzenie swojej drużynie. Szansa na wyrównanie dla wrocławian pojawiła się w okolicach 30.minuty. Po krótkim rozegraniu Adrian Łyszczarz celował w szesnasty metr, nikt jednak nie dopadł do piłki, która po koźle odbiła się od prawego słupka. Dobitkę starał się celnie wykonać Exposito, ale zablokował ją Krystian Getinger.

Po powrocie na boisko w drugiej połowie, zdecydowanie to Śląsk ruszył do mocniejszego natarcia na przeciwników. Celnie przymierzał ponownie Hiszpan Exposito, ale bramka nie zostałaby uznana, bowiem zawodnik znajdował się na pozycji spalonej. Dobra passa nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ kosztowny błąd w ekipie Ivana Djurdjevića popełnił Javier Hyjek, który odnotował trafienie samobójcze. Naciskany przez rywala w środku boiska, wycofał piłkę wolejem do własnego bramkarza. Ten znalazł się na linii 16. metra i nie zdołał jej opanować. Taka sytuacja pozwoliła Stali na dwubramkowe prowadzenie i spory spokój do końca spotkania.

1-0 Said Hamulić (24)

2-0 Javier Hyjek (69-bramka samobójcza)

Stal: Mrozek, Getinger, Hiszpański, Flis, Kasperkiewicz, Matras, Gerbowski, Domański, Wlazło, Vastsuk, Hamulić.

Śląsk: Szromnik, Janasik, Poprawa, Verdasca, V. Garcia, Schwarz, Hyjek, Konczkowski, Łyszczarz, Leiva, Expósito.