2022-09-02 19:57:55

Stal Rzeszów grając w dziesiątkę, przegrała z Zagłębiem Sosnowiec!

Stal Rzeszów przegrała z Zagłębiem Sosnowiec. Goście od 36. minuty musieli grać w dziesiątkę i nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Od początku ofensywnie ruszyli goście, Zagłębie dobrze spisywało się w defensywie i nie pozwalało przyjezdnym przedostać się pod bramkę. Około 10. minuty w dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazł sie Ramil Mustafaev, ale ostatecznie nie udało mu się oddać strzału. Kilka minut później odpowiedzieli gospodarze, świetną piłkę z lewej flanki dograł Szymon Pawłowski, głową uderzył Marek Fabry, a znakomitą interwencją popisał się golkiper Stali.

Duże zamieszanie pod bramką Stali Rzeszów robił Szymon Pawłowski, około 27. minuty ten zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, kolejny raz skutecznie bronił jednak Przemysław Pęksa, a dodatkowo Pawłowski był na pozycji spalonej.  W 35. minucie kolejny raz za linię obrony Stali futbolówkę zagrali piłkarze Zagłębia, do piłki dopadł Szymon Pawłowski i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W ostatniej chwili sfaulował go Krystian Wrona i arbiter ukarał obrońcę Stali czerwoną kartką. Do jedenastki podszedł Marek Fabry i uderzył w prawy róg bramki. Skuteczną paradą popisał się Przemysław Pęksa i uratował bezbramkowy remis.

Przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Z lewej strony prostopadłą piłkę zagrał Maksymilian Banaszewski. Futbolówka ostatecznie odbiła się od Bartłomieja Poczobuta i wpadła do bramki.

Po zmianie stron błąd defensywy Zagłębia wykorzystał Piotr Głowacki i znakomicie uderzył z dystansu, piłka trafiła jednak w słupek. W kolejnych minutach z obu stron było dużo niedokładności i ciężko było dopatrzyć się klarownych sytuacji na zdobycie bramki. W 71. minucie dobrą piłkę zagrał Patryk Małecki, głową uderzył Andreja Prokić, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Dziesięć minut później dobrą sytuację wypracowali sobie również gospodarze, jednak Szymon Sobczak z bliskiej odległości do bramki uderzył wprost w bramkarza Stali. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i gospodarze grający przez większość czasu w przewadze dopisują trzy punkty.

1-0 Bartłomiej Poczobut (44-sam)

Zagłębie Sosnowiec: Michał Gliwa - Dawid Ryndak (74, Wojciech Szumilas),  Dominik Jończy,  Mateusz Bodzioch,  Dawid Gojny - Mateusz Ziółkowski (67, Filip Borowski), Maksymilian Rozwandowicz,  Sebastian Bonecki (68,  Michał Masłowski),  Szymon Pawłowski, Maksymilian Banaszewski - Marek Fábry (46, Szymon Sobczak).

Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa -  Franciszek Polowiec (72,  Wiktor Kłos),  Łukasz Góra,  Krystian Wrona, Piotr Głowacki -  Bartłomiej Poczobut (46,  Paweł Oleksy), Dawid Olejarka (64,  Patryk Małecki),  Bartosz Wolski -  Ramil Mustafajew, Kacper Piątek (64, Kacper Sadłocha),  Andreja Prokić (90,Igor Ławrynowicz).

żółte kartki: Ryndak, Bonecki, Banaszewski - Piątek, Wolski, Góra, Głowacki, Sadłocha.
czerwona kartka: Krystian Wrona (36. minuta).