2022-09-02 22:35:00

Puszcza Niepołomice liderem Fortuna 1 ligi! Ograli na wyjeździe Wisłę Kraków

Tomasz Tułacz i jego Puszcza Niepołomice są liderem Fortuna 1 ligi! (fot. archiwum)
Puszcza Niepołomice pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków 3-2. Ekipa prowadzona przez Tomasza Tułacza została liderem Fortuna 1 ligi!

Wisła Kraków już po trzech minutach prowadziła w meczu z Puszczą Niepołomice. Po wrzutce w rzutu wolnego w pole karne na piłkę nabiegł Angel Rodado i pewnym strzałem pokonał Krzysztofa Wróblewskiego. W 22. minucie goście otrzymali rzut karny, "jedenastkę" pewnie wykorzystał Łukasz Sołowiej. Dwie minuty później Emile Thiakane wyprowadził podopiecznych Tomasza Tułacza na prowadzenie.

W doliczonym czasie pierwszej połowy po wrzutce z rzutu rożnego jeden z zawodników Puszczy trafił w poprzeczkę bramki Mikołaja Biegańskiego. Do piłki dopadł Piotr Mroziński i zdobył trzecią bramkę dla gości. Chwilę później ten sam zawodnik dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym, ale po analizie VAR arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

W drugiej połowie meczu częściej przy piłce byli piłkarze prowadzeni przez Jerzego Brzęczka. Jednak nie potrafili stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji przez dłużysz czas. Dopiero w 86. minucie gola kontaktowego zdobył Vullnet Basha. Od tej pory trwało oblężenie bramki Puszczy. Jednak więcej bramek nie padłow tym pojedynku. Ostatecznie Puszcza Niepołomice wygrała 3-2 z "Białą Gwiazdą" i przynajmniej do jutra została liderem Fortuna 1 ligi. Przypomnijmy, że szkoleniowcem ekipy z Niepołomic jest najdłużej pracujący na szczeblu centranym w Polsce pochodzący z Mielca, Tomasz Tułacz.

1-0 Angel Rodado (3)
1-1 Łukasz Sołowiej (22)
1-2 Emile Thiakane (24)
1-3 Piotr Mroziński (45)
2-3 Vullnet Basha (86)

Wisła Kraków:
Biegański – Jaroch, Łasicki, Colley, Wachowiak, Żyro, Balta, Plewka, Duda, Młyński, Rodado