2022-08-25 22:29:00

Lech Poznań awansował do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy!

Lech Poznań zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy! (fot. P.Szyszka)
Lech Poznań wygrał w dwumeczu z F91 Dudelange 3-1 i awansował do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy!

Lech Poznań zremisował w rewanżowym meczu z luksemburskim F91 Dudelange 1-1. Oznacza to, że "Lechici" wygrali w dwumeczu 3-1 i awansowali do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy

Piłkarze z Poznania lepiej rozpoczęli mecz rewanżowy. Już w 21. minucie Mikael Ishak otrzymał doskonałe podanie od Joela Pereiry. Jednak napastnik Lecha fatalnie przestrzelić będąc cztery metry od pustej bramki.

Po tym wydarzeniu do ataków ruszyli gospodarze i kwadrans później gospodarze wyszli na prowadzenie. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Mehdi Kirch, piłka jeszcze odbiła się od jednego z zawodników Lecha i zanim wpadła do siatki odbiła się od poprzeczki.

W 61. minucie doskonałą kontrę Poznaniaków na gola zamienił Pereira. Później na boisku nie działo się zbyt wiele i ostatecznie to Lech Poznań zagra grupie Ligi Konferencji Europy.

Inny Polski zespół, czyli Raków Częstochowa przegrał ze Slavią Praga 0-2. Częstochowianie stracili gola w doliczonym czasie dogrywki. W pierwszym meczu Raków pokonał ekipę z Czech 2-1.

F91 Dudelange - Lech Poznań 1-1 (1-0), pierwszy mecz 0-2

1-0 Mehdi Kirch (36)
1-1 Joel Pereira (61)