2022-08-25 14:40:16

Wakacyjny wyjazd? Wykup ubezpieczenie online!

materiał partnera
materiał partnera
Tylko nieco ponad co drugi Polak planuje spędzić swój urlop letni w 2022 roku poza domem. Z sondażu IBRiS dla Radia Zet wynika, że koszty wyjazdów wakacyjnych są na tyle wysokie, że wielu z nas musi z nich po prostu zrezygnować. Jeśli jednak wybierasz się na wczasy, czy to w Polsce, czy za granicą, pamiętaj o ubezpieczeniu! Jak je wykupić?

Wakacje 2022 po nowemu

Latem 2022 roku w większości krajów nie obowiązują już niemal żadne ograniczenia związane z COVID-19. Można więc swobodnie odpocząć, zwiedzać i korzystać z infrastruktury turystycznej w kraju lub poza naszymi granicami.

Jednak wysoka inflacja, która w maju 2022 roku w Polsce wyniosła 13,9 proc. według Głównego Urzędu Statystycznego, powoduje, że wielu Polaków nie stać na sfinansowanie wypoczynku w górach, nad morzem czy nad jeziorami. Jeśli już gdzieś się wybieramy, to raczej na krótkie, weekendowe wyjazdy. Sondaż IBRiS to jak najbardziej potwierdza. Co 5. Polak zamierza wyjechać na urlop, który będzie trwał maksymalnie 7 dni lub od 7 do 14 dni. Tylko 4 proc. z nas planuje wypoczynek dłuższy niż dwa tygodnie.

Głównym powodem ograniczenia mobilności wakacyjnej Polaków są rosnące ceny. „Paragony grozy”, które co pewien czas są publikowane w mediach społecznościowych, skutecznie odstraszają urlopowiczów.

Jeśli jednak zaplanowałeś urlop i chcesz odpocząć od szarej codzienności, pamiętaj nie tylko o spakowaniu walizek i zabukowaniu miejsc noclegowych czy biletów lotniczych. Zadbaj o ubezpieczenie turystyczne.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie wyjazdowe?

Ubezpieczenie turystyczne jest jednym z elementów, które mogą sprawić, że Twój urlop będzie beztroski i solidnie zabezpieczony przed różnymi wypadkami losowymi. Chroni ono bowiem przed nieprzewidzianymi wydatkami, jakie mogą obciążyć Twoją kieszeń, jeśli podczas wyjazdu letniego zachorujesz, ulegniesz wypadkowi lub Twój lot zostanie opóźniony czy linie lotnicze zgubią Twój bagaż. Wszystkie tego rodzaju sytuacje generują dodatkowe wydatki, ale nie musisz ich pokrywać z własnej kieszeni. Możesz zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie wyjazdu turystycznego.

Co prawda w Polsce możesz skorzystać z ubezpieczenia zdrowotnego w publicznych placówkach zdrowia, bez dodatkowych kosztów, podobnie jak w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego podczas wyjazdów do krajów UE czy EFTA. Jednak za transport powrotny zwykły czy medyczny, interwencję prywatnego lekarza czy za prywatną rehabilitację po urazie NFZ już nie zapłaci –a ubezpieczyciel może to zrobić.

Zabezpieczenie na wszelki wypadek na wyjeździe turystycznym

W przeciwieństwie do podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego w kraju czy karty EKUZ za granicą prywatne ubezpieczenie turystyczne obejmuje:

  1. koszty leczenia nagłego zachorowania , w tym leczenia prywatnego,
  2. następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW),
  3. szkody z ubezpieczenia OC prywatnego,
  4. odszkodowanie w razie zgubienia, zniszczeniu lub utracie bagażu,
  5. odszkodowanie z tytułu opóźnienia lotu czy bagażu,
  6. odszkodowanie z tytułu rezygnacji z podróży.

W zależności od wybranego rodzaju ubezpieczenia turystycznego, inny może być też zakres ochrony.

Jak wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Przed wyjazdem na wakacje możesz mieć do dopełnienia wiele formalności i wiele spraw do załatwienia. Dlatego na wizytę u agenta ubezpieczeniowego czasu może zabraknąć. Kiedy zbliża się termin wyjazdu, sięgnij po turystyczne ubezpieczenie online. Wykupisz w takim trybie ubezpieczenie turystyczne, konfigurując polisę tak, by wszystkie jej elementy odpowiadały Twoim potrzebom.

Zwróć uwagę, czy wybrana polisa zapewni Ci natychmiastową ochronę – jeśli zapomnisz o ubezpieczeniu, umowa zawarta na ostatnią chwilę może Ci nie zapewnić wsparcia od razu. Jednak np. firma UNIQA deklaruje, że już po trzech godzinach od zakupu ubezpieczenia turystycznego będziesz objęty ochroną, uwzględniającą również koszty leczenia COVID-19 za granicą, koszty izolacji i kwarantanny.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij