2022-08-13 19:06:00

Pięć rzutów karnych, trzy czerwone kartki i trzy gole w Stalowej Woli! Stal rozgromiła KS Wiązownica

Kibice w Stalowej Woli obejrzeli bardzo emocjonujące widowisko. Stal pokonała KS Wiązownica, ale przy okazji nie wykorzystała trzech rzutów karnych, a goście mecz kończyli w ósemkę.

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane, jednak z czasem to gospodarze zaczęli stwarzać sobie okazje do zdobycia gola, ale brakowało skuteczności. Nudy nie było, a w kolejnych minutach także KS Wiązownica zaczął atakować, ale też popełniał błędy. Ich konsekwencją był rzut karny, podyktowany w 23. minucie. Do piłki podszedł Sławomir Duda, ale uderzył wysoko nad bramką.

Stal Stalowa Wola nie zamierzała jednak się zatrzymywać i w kolejnych minutach nadal szukała okazji do zdobycia bramki. Kibice na brak emocji nie mogli narzekać, a KS Wiązownica popełniał kolejne błędy. W 34. minucie Stal otrzymała kolejną "jedenastkę". Tym razem do piłki podszedł Bartłomiej Olszewski, ale jego intencje wyczuł Bartosz Matoga.

Podrażnieni gospodarze za wszelką cenę starali się w kolejnych minutach przechylić szalę na swoją korzyść, choć zespół z Wiązownicy dobrze się bronił. Beniaminek cały czas jednak popełniał błędy i w samej końcówce pierwszej połowy, Stal otrzymała trzeci rzut karny, a w dodatku czerwoną kartkę ujrzał Patryk Kapuściński. Do piłki podszedł Jakub Kowalski, który się nie pomylił i dał prowadzenie "Stalówce".

W drugiej odsłonie także nie było nudy, a graczy z Wiązownicy nie oszczędzał Rafał Szydełko, którym pokazał jeszcze dwie czerwone kartki, a ponadto podyktował dwa rzuty karne. "Stalówce" udało się wykorzystać jednego, miało to miejsce w 82. minucie. Uczynił to Jakub Kowalski. Po chwili było już 3-0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Kosei Iwao, który ustalił wynik spotkania.

1-0 Jakub Kowalski (45-rzut karny)
2-0 Jakub Kowalski (82-rzut karny)
3-0 Kosei Ivao (85)