2012-08-29 19:52:01

Osłabiony Orzeł lepszy od Lublinianki

Grający prawie przez całe spotkanie w dziesiątkę Orzeł Przeworsk zdołał pokonać Lubliniankę Wieniawa Lublin 1-0.

Już w 29. minucie spotkania w budzących kontrowersje okolicznościach drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, ukarany został Radosław Sykała i gospodarze musieli grać w osłabieniu.

Chwilę później, za kwestionowanie decyzji arbitra, na trybunach wylądował także trener gospodarzy Maciej Huzarski.

Mimo tego na pięć minut przed końcem gracze Orła Przeworsk wywalczyli rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Paweł Zięba dając miejscowym kolejne zwycięstwo na trzecioligowych boiskach.

ORZEŁ PRZEWORSK - LUBLINIANKA WIENIAWA LUBLIN 1-0 (0-0)
Bramka: Zięba (85-k.)

Orzeł: Drzystek - Zagórski (88. Strączek), Sykała, Vaskovets, Tworzydło - Kocur (78. Kowal), Zięba, Melnychuk, Lech (55. Mazur) - Gawłowski, Pietluch (72. Bukała).

Lublinianka: Zapał - Mazurek, Paździor, Styżej (80. Krupski), A. Ręba - Gołociński, Stępień (53. Sobiech), Ligenza, K. Ręba (68. Sadowski), Caminha (61. Majewski) - Gremba.

Sędziował: Tomasz Mroczek z Mieleca. Żółte kartki: Sykała, Gawłowski, Pietluch, Mielniczuk, Vaskovets - Styżej, Gremba, Majewski, A. Ręba. Czerwona kartka: Sykała (29., druga żółta za faul). Widzów: 300.

źródło: własne