2022-07-07 12:33:05

Jaki wiatrak wybrać do mieszkania? Sprawdź, na co zwracać szczególną uwagę!

Doskwierają Ci upały? Masz dość duchoty w domu? Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem będzie wiatrak. Sprawdź jaki wybrać.
 
W ciągu ostatnich dni każdy z nas zastanawiał się jak poradzić sobie z uporczywym upałem. Jest wiele alternatyw, aby uporać się z gorącem. Niewątpliwie skuteczną opcją są wiatraki, które pozwolą w szybki i skuteczny sposób ochłodzić nasze mieszkanie. Warto więc zastanowić się jaki wiatrak spełni nasze oczekiwania. Sprawdź, jaki wiatrak wybrać do mieszkania.
 
Na rynku możemy znaleźć szeroką ofertę wiatraków i wybór odpowiedniego może nie być łatwy. Wiele tak naprawdę zależy od naszych osobistych preferencji. Do wyboru mamy wiele rodzajów wentylatorów i każdy z nich w jakimś stopniu na pewno zmniejszy uczucie gorąca, poprzez silny strumień zimnego powietrza. W wyborze odpowiedniego pomoże nam na pewno bliższe zapoznanie się z tematem.

Rodzaje wiatraków

Oferta wiatraków jest bardzo zróżnicowana i każdy na pewno będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Ważnym aspektem są zarówno ceny, jak i gabaryty tych urządzeń, aby dobrać odpowiedni wentylator do naszego pomieszczenia. 
 
Na rynku znaleźć możemy obecnie kilka rodzajów wiatraków:
 
 1. Wentylatory stojące - są to jedne z najbardziej popularnych wiatraków, wybierane ze względu na swoją prostotę i uniwersalność. Jak sama nazwa wskazuje wiatrak stojący, możemy ustawić w wybranym przez siebie pomieszczeniu i w razie konieczności szybko i bezproblemowo zmienić jego położenie. Szeroką ofertę wiatraków stojących możemy znaleźć tutaj: https://www.ceneo.pl/Wentylatory_przenosne/Rodzaj:Stojace.htm, do wyboru mamy wiele wentylatorów o różnych mocach. Zróżnicowanie cenowe równiez jest bardzo duże, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
   
 1. Wentylatory sufitowe - od poprzedników wiatraki sufitowe wyróżnia na pewno sposób montażu. Łatwe umiejscowienie go na suficie z pewnością pozwoli nam na zaoszczędzenie miejsca na podłodze, nie tracąc przy tym efektywności jego działania. Wentylatory te doskonale sprawdzą się więc w mniejszych pomieszczeniach.
   
 1. Wentylatory biurkowe - są idealną opcją, jeśli chcemy ochłodzić się podczas pracy przy komputerze, zimny nawiew podczas upalnych dni, na pewno poprawi komfort naszej pracy. Wiatraki te charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i zazwyczaj niższą ceną. Ceneo.pl ma bardzo szeroką ofertę tych wentylatorów, więc przed wyborem warto się z nią zapoznać: https://www.ceneo.pl/Wentylatory_przenosne/Rodzaj:Biurkowe.htm
   
 1. Wentylatory ścienne - swoją charakterystyką są bardzo podobne do wyżej wymienionych wiatraków sufitowych. Prosty montaż na ścianie pozwoli skutecznie ochłodzić całe pomieszczenie. Wentylatory te są bardzo dobrym wyborem, jeśli mamy mniejsze pomieszczenia i brakuje miejsca na wentylatory stojące. 
   
 1. Wentylatory kolumnowe - charakteryzują się ciekawym wyglądem, nieszablonowym stylem oraz bardzo cichym działaniem. Jak sama nazwa wskazuje przypominają bardziej kolumny, niż tradycyjne wiatraki. Jednak mechanizm ich działania praktycznie się nie różni. Wentylatory te swoją elegancją doskonale wpasują się w nowoczesne mieszkania. Na stronie https://www.ceneo.pl/Wentylatory_przenosne/Rodzaj:Kolumnowe.htm możemy znaleźć wiele wiatraków tego typu

Jak wybrać odpowiedni wiatrak?

Przed wyborem odpowiedniego wentylatora, trzeba rozważyć kilka aspektów, aby w pełni mógł on spełnić nasz oczekiwania. Istotna jest na pewno wielkość pomieszczenia, w jakim będzie on ustawiony, ale także głośność samego wentylatora, jego moc, pobór prądu oraz design, jaki najbardziej będzie pasował do naszego mieszkania. 

Moc a głośność wentylatora 

Wiatraki charakteryzują się zróżnicowaną mocą, aby indywidualnie dostosować ją do użytkownika. Im wyższa moc urządzenia, tym większa skuteczność jego chłodzenia. Jednak wiąże się to też ze znacznie głośniejszym działaniem. Warto więc wybierać wiatraki o wysokiej mocy, jednak niewielkim poborze prądu i stosunkowo niskiej głośności. 

Regulacja prędkości i kierunku nawiewu

Dostosowanie wiatraka do indywidualnych preferencji może mieć kluczowe znaczenie przy wyborze wentylatora. Stopnie regulacji pozwolą na dobranie odpowiedniej siły nawiewu i dostosują go optymalnie do temperatury, jaka panuje w pomieszczeniu. Ważnym aspektem jest również możliwość zmiany kierunku nadmuchu, aby zimne powietrze mogło płynąć dokładnie tam, gdzie tego potrzebujemy.

Design i wielkość skrzydeł

W ciągu upalnych dni wiatrak może stać się nieodłącznym elementem naszego pomieszczenia. Warto więc pomyśleć nad tym, aby wpasował się on do mieszkania. Jeśli zależy nam na ciekawym i nowoczesnym wyglądzie, to z pewnością dobrym wyborem będą wiatraki kolumnowe. Bardzo duży wpływ na efektywność działania wiatraka ma również średnica i wielkość skrzydeł. Im liczba skrzydeł i ich średnica jest większa, tym wiatrak lepiej miesza powietrze. Skutkuje to znacznie większą efektywnością chłodzenia.
 
Oferta wiatraków jest bardzo zróżnicowana i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Dużą rolę odgrywają tutaj konkretne potrzeby użytkownika i możliwości finansowe.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij