2022-06-20 18:06:46

Mateusz Szczepaniak z ważnym przekazem do kibiców po przegranym meczu z Polonią Bydgoszcz

Fot. Dariusz Błażejowski
Fot. Dariusz Błażejowski
We wczorajszym meczu pomiędzy Cellfast Wilkami Krosno a Abramczyk Polonią Bydgoszcz doszło do dwóch kontrowersyjnych incydentów z udziałem Mateusza Szczepaniaka. W ostatnim biegu zawodnik miał szansę na zdobycie wygranej dla swojej drużyny, jednak z powodu upadku sędzia zadecydował o wykluczeniu go z powtórki. Przy schodzeniu do parku maszyn spotkała go niemiła sytuacja, o której opowiedział w swoim apelu.

Zwracam się do kibiców żużlowych i sportowych wszystkich drużyn. Zdaje sobie sprawę, że na trybunach są ogromne emocje podczas takich meczów jak dzisiejszy, u nas w parkingu oraz na torze są jeszcze większe. Wiem, że chcecie aby wasze drużyny wygrywały... My też chcemy wygrywać i dostarczać wam emocji, wiem też, że bez Was kibiców nie ma nas sportowców. Płacicie niemałe pieniądze za bilety żeby być na stadionach i emocjonować się na żywo sportem żużlowym i chwała Wam za to, ale PROSZĘ WAS BARDZO, szanujmy się wzajemnie! Dzisiaj po moim upadku w 15 wyścigu idąc do parku maszyn nasłuchałem się wielu wyzwisk, przekleństw, niecenzuralnych słów w moim kierunku z trybun i tylko dlatego, że upadłem na tor a chciałem wygrać wyścig w sportowej rywalizacji... Oczywiście nie była to większość kibiców ale spora grupa rzucała we mnie obelgami. Szanujemy Was za to, że jesteście dla nas na stadionach i przed telewizorami, ale proszę, Wy również szanujcie nas za to, że ryzykujemy zdrowiem i życiem żeby dać wam też odrobinę emocji. Mogę się nie zgadzać z decyzją sędziego ale nigdy nie wyobrażam siebie rzucać obelg w jego kierunku, jest wiele różnych zdań na temat takich decyzji i tak już będzie zawsze ale to nikomu nie daje pozwolenia na taką nienawiść w stosunku do drugiego człowieka. Szanujmy się wszyscy wzajemnie, szanujcie zawodników, szanujcie kibiców innych drużyn, szanujcie sędziów, szanujcie ludzi do okola siebie, bo wszyscy chcemy wygrywać i wszyscy jesteśmy sobie potrzebni  WSZYSCY RAZEM TWORZYMY TEN SPORT i #stophejt, #stopnienawisc, #stopkontrowersje,
Nie nakręcajcie się na innych, MEDIA - proszę również, nie nakręcajcie spirali nienawiści do drugiego człowieka"

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij