2022-06-11 23:58:00

Ukraina pewnie pokonała w Łodzi reprezentację Armenii w meczu 3. kolejki Ligi Narodów

Ukraina pewnie pokonała Armenię w meczu 3. kolejki Ligi Narodów. Łatwo jednak nie było, ale gospodarze w drugiej odsłonie zrobili swoje i przechylili szalę na swoją korzyść.

Pierwsza odsłona meczu Ukrainy z Armenią była wyrównana, a zespół gospodarzy nie potrafił stworzyć zagrożenia niżej notowanemu rywalowi. Podopiecznym Ołeksandra Petrakova nie można było jednak odmówić woli walki i zaangażowania, jednak brakowało konkretów. Goście także coś próbowali zdziałać, jednak do przerwy ostatecznie było 0-0.

W drugiej odsłonie miejscowi zaczęli coraz śmielej sobie poczynać, a w 62. minucie objęli prowadzenie, za sprawą Ruslana Malinovskiego, który płaskim uderzenie z dystansu pokonał bramkarza Armenii. Ukraina dostała wiatru w żagle i szybko rozpoczęła poszukiwania trafienia numer dwa. Goście musieli się wziąć w garść, jeśli myśleli o korzystnym wyniku.

Podopieczni Ołeksandra Petrakova zaczęli się rozkręcać i stwarzać kolejne okazje bramkowe. Ukraina nie odpuczała i w 78. minucie na 2-0 podwyższył Oleksandr Karavajev. Przyjezdnym nadal było jednak mało i sześć minut później, strzelili oni gola numer trzy, a jego autorem był Vitaliy Mykolenko, któryustalił wynik meczu w Łodzi.

Ukraina - Armenia 3-0 (0-0)

1-0 Ruslan Malinovskyj (62)
2-0 Oleksandr Karavajev (78)
3-0 Vitaliy Mykolenko (84)

Ukraina: Pjatow – Karavajev, Zabarnyj, Matvijenko, Zinčenko (79. Mykolenko) – Malinovskyj, Sydorčuk, Šaparenko (71. Pichaljonok) – Cygankov, Jaremčuk (71. Dovbyk), Mudryk (79. Zubkov)

Armenia: Jurčenko – Monroy, T. Voskanjan, Mkojan, S. Mkrtčjan – B. Hovhannisjan, Udo, Dašjan (81. Malakjan), Barseghjan (67. Haruťunjan) – Bajramjan (58. Bichakhchyan) – Babajan (58. Adamjan)

Żółte kartki: Zabarnyj, Zinčenko, Matvijenko - Babajan, Bajramjan, Adamjan, T. Voskanjan