2022-06-11 23:04:00

Rezerwy Stali nadal niepewne utrzymania! Mielczanie przegrali z Orłem Przeworsk

Gracze rezerw Stali Mielec nadal nie są pewni utrzymania. Drugi garnitur naszego jedynego przedstawiciela w PKO Ekstraklasie, w sobotę przegrał u siebie z Orłem Przeworsk.

W Mielcu zapewnili sobie emocje także na 38. kolejkę. Trener rezerw Stali dał szansę debiutu 16-letnim Pawle Mirkowi i Tomaszowi Majbie. Orzeł Przeworsk od początku spotkana postawił trudne warunki miejscowym. Podopieczni Sebastiana Bajorka potrafili się przeciwstawić, a w dodatku stworzyli sobie kilka niezłych okazji.

Stal nie odpuszczała i w 32. minucie objęła prowadzenie, a bramkę zdobył Damian Pyryt. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Orzeł do wyrównania doprowadził sześć minut później, a bramkarza mieleckiego zespołu pokonał Jakub Wilk. Zapowiadała się więc bardzo ciekawa końcówka pierwszej odsłony.

Taka też właśnie była, a oba zespoły miały swoje okazje. Ostatecznie jednak do przerwy gole nie padły. W drugiej odsłonie lepiej grał Orzeł i zasłużenie wygrał. Przeworszczanie gola na 1-2 zdobyli w 47. minucie, a na listę strzelców wpisał się Konrad Domoń. Goście z każdą minutą zaczęli się rozkręcać, ale Stal dobrze grała w obronie.

Orzeł nie odpuszczał i w 73. minucie dopiął swego, a tym razem do siatki trafił Dawid Czyrny. Ten sam zawodnik 120 sekund później, podwyższył na 1-4. Ostatenie słowo tego dnia należało jednak do Stali, która w doliczonym czasie gry, zmniejszyła straty, a bramkę zdobył Damian Pyryt. Mielczanie tym samym nadal nie są pewni ligowego bytu, a w ostatnim meczu sezonu zagrają na wyjeździe z Polonią Przemyśl.

1-0 Damian Pyryt (32)
1-1 Jakub Wilk (38)
1-2 Konrad Domoń (47)
1-3 Dawid Czyrny (73)
1-4 Dawid Czyrny (75)
2-4 Damian Pyryt (90)