2022-05-31 18:05:30

Klasa O Rzeszów: Czołówka dopisała kolejne trzy punkty

Za nami 31. kolejka rzeszowskiej okręgówki. Coraz ciekawiej robi się w czubie tabeli, Stal II Rzeszów utrzymuje się na fotelu lidera, a po piętach depczą jej Włókniarz Rakszawa i Strug Tyczyn.

Rezerwy Stali Rzeszów pewnie pokonały Sawę Sonina 3-0 i utrzymują dwupunktową przewagę nad Włókniarzem Rakszawa. Wynik spotkania otworzył w 7. minucie Kacper Myszogląd, kolejną bramkę dołożył Szymon Mazur, a prowadzenie pod koniec meczu podwyższył Dariusz Jarecki.

Strumyk Malawa przegrał z Włókniarzem Rakszawa 0-2. Drużyna z Rakszawy coraz bardziej przybliża się do prowadzącej Stali. Dublet w tym spotkaniu zaliczył Maciej Zaracki i zapewnił wiceliderowi trzy punkty.

Strug Tyczyn również nie pozwala odskoczyć rywalom, w ostatnim meczu na własnym boisku pokonał rezerwy Resovii 3-0. Gospodarze już w 4. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Kamila Żuczka, kolejne trafienia dołożyli jeszcze Krzysztof Domino i Kamil Drob.

W Sokołowie Małopolskim kibice mogli zobaczyć aż 7 bramek. Ostatecznie lepszy okazał się Sokół i pokonał Jedność Niechobrz 5-2. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Hubert Serwatka już w 2. minucie, potem kolejne trafienia dołożyli Kamil Jagusiak, Patryk Sobuś i dwa Konrad Panek. Goście obudzili się dopiero pod koniec spotkania i w ciągu czterech minut zdobyli dwie bramki, a autorami tych trafień byli Patryk Wiącek i Nikodem Kot.

Wola Dalsza przegrała na wyjeździe z KS Zaczernie 0-1. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Kacper Rączka. W innym meczu Orzeł Wólka Niedźwiedzka zremisował z KS Stobierna 1-1. Dla zespołu ze Stobiernej bramkę zdobył Tomasz Walat, a dla Orła trafił Sebastian Kłeczek.

Po bardzo zaciętej rywalizacji KS Przybyszówka pokonał Zorzę Trzeboś 3-2. Najpierw dla gospodarzy trafił Szymon Sokal, a chwilę później dla Zorzy bramki zdobyli Damian SzeligaMariusz Plizga. Do wyrównania doprowadził Michał Chmiel, a na prowadzenie zespół z Przybyszówki wyprowadził Szymon Sokal, dopisując tym samym drugie trafienie.

Wisłok Strzyżów zremisował z Błażowianką Błażowa 2-2. Najpierw dla gości bramkę zdobył Piotr Kruczek, w drugiej połowie dla Wisłoka strzelali Jakub Gruca i Michał Durek. Decydujące trafienia zaliczył Michał Wania i mecz zakończył się remisem.

GKS Niebylec na własnym boisku pokonał Grunwald Budziwój 3-1. Pierwszą bramkę zdobył zawodnik gości Jakub Borowiec, potem skuteczniejsi byli gospodarze i kolejno do bramki rywali trafiali Kacper Gruba, Łukasz Telesz i Bartosz Wróbel.