2022-04-30 21:47:00

Świetny mecz w Stalowej Woli! Zabójcze 60 sekund w wykonaniu Siarki Tarnobrzeg

Piorunująca końcówka w wykonaniu piłkarzy Siarki Tarnobrzeg, sprawiła, że wywieźli komplet punktów ze Stalowej Woli.

W hitowym starciu 27. kolejki 3 ligi gr. IV, Stal Stalowa Wola podejmowała Siarkę Tarnobrzeg. 50. derby Podkarpacia miały szczególne znaczenie dla piłkarzy Sławomira Majaka, którzy przyjechali do Stalowej Woli jako jeden z liderów tabeli. Plany tarnobrzeżan starali się pokrzyżować miejscowi, którzy po piątkowym trzęsieniu ziemi (z klubem pożegnali się prezes Grzegorz Czajka oraz prokurent Andrzej Zieliński) chcieli odbudować utracone zaufanie ze strony kibiców.

Podopieczni Łukasza Surmy bliscy byli zdobycia gola już w drugiej minucie meczu. Po błędzie jednego z obrońców Siarki piłkę przejął Daniel Świderski, który ograł bramkarza, jednak z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę. Przyjezdni odpowiedzieli 10 minut później, do piłki dośrodkowanej w pole karne gospodarzy dopadł kapitan Siarki Bartosz Sulkowski i precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Mikołajowi Smyłkowi.

Zdobyta bramka dodała przyjezdnym animuszu i kilka chwil później ponownie zagościli pod bramką Stali. Do piłki bitej z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Marcin Stefanik, ta jednak poszybowała nad poprzeczką. Przyjezdni dopięli swego w 20. minucie. Do piłki odbitej po strzale Ivana Agudo dopadł Dawid Bałdyga i z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie.

Gospodarze odpowiedzieli 120 sekund później. Głową uderzał Ivan Hladik, trafił jednak wprost w Macieja Kowala. W następnej minucie strzał jednego z podopiecznych Łukasza Surmy zatrzymał się na poprzeczce. Po chwili w polu karnym Siarki w dogodnej pozycji znalazł się Bartosz Marchewka, którego uderzenie zdołał sparować Kowal.

Napór miejscowych przyniósł powodzenie w 25. minucie. Faulowany w szesnastce przeciwników był Wiktor Stępniowski a z rzutu karnego bramkarza gości pokonał kapitan Stali, Szymon Jopek. Kontaktowy gol uskrzydlił gospodarzy, którzy mogli i powinni doprowadzić do wyrównania dziesięć minut później. Podanie w szesnastce gości otrzymał Marchewka, który posłał piłkę obok wybiegającego z bramki Kowala. Atakującemu „zielono-czarnych” zabrakło nieco precyzji, gdyż futbolówka powędrowała tuż obok słupka.

W 43. minucie groźną kontrę wyprowadzili zawodnicy Siarki, piłkę zagrywaną wzdłuż bramki zdołał sparować Smyłek. Była to ostatnia godna odnotowania akcja w tej części meczu i do szatni z jednobramkową przewagą schodzili tarnobrzeżanie.

Jako pierwsi w drugiej połowie zaatakowali przyjezdni. W 48. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Bałdyga, który uderzył Panu Bogu w okno. Riposta miejscowych miała miejsce już cztery minuty później. Świetnym dośrodkowaniem popisał się wprowadzony w przerwie Bartłomiej Kiełbasa a wychodzącego z bramki Kowala efektowną główką pokonał Świderski.

Tarnobrzescy zawodnicy mogli odzyskać prowadzenie w 55. minucie. Rzut wolny z bliskiej odległości egzekwował Marcin Stefanik, piłka poszybowała jednak nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Smyłka. Po wyrównującej bramce dla Stali tempo spotkania nieco siadło, choć groźniejsze akcje przeprowadzali miejscowi. Spora w tym zasługa Kiełbasy, którego rajdy na prawym skrzydle siały spustoszenie w szeregach obrony gości. Na szczęście dla nich, akcjom gospodarzom brakowało wykończenia i w dalszym ciągu utrzymywał się remis.

Tarnobrzeżanie odzyskali inicjatywę po 65. minucie. W krótkim czasie dwukrotnie zagrozili bramce Smyłka, groźnie uderzał Agudo, ale interwencja jednego z defensorów gospodarzy zapobiegła utracie gola. Gra wyraźnie zaostrzyła w ostatnich trzydziestu minutach meczu, toteż arbiter był zmuszony pokazać żółte kartki piłkarzom obydwu ekip.

Na boisku dominowali piłkarze Siarki, którzy w 84. minucie zdobyli trzeciego gola. Najwyżej do dośrodkowania z lewej strony boiska wyskoczył Kamil Adamek, który strzałem głową nie dał szans Smyłkowi. Podłamani takim obrotem spraw gospodarze stracili kolejnego gola zaraz po wznowieniu gry. Piłka trafiła do Agudo, który wpadł w pole karne, położył bramkarza Stali i z najbliższej odległości posłał piłkę do siatki.

Pomimo dwóch szybko straconych goli, gospodarze starali się zniwelować straty w doliczonym czasie gry. W polu karnym Siarki znalazł się Świderski, jego atomowe uderzenie minęło jednak bramkę Kowala. Po chwili napastnik gospodarzy bliski był sięgnięcia z prawej strony boiska, ale minął się z piłką. Na nic więcej nie było stać zawodników Stali i tym samym tarnobrzeżanie zgarnęli komplet punktów.

0-1 Bartosz Sulkowski (12)
0-2 Dawid Bałdyga (20)
1-2 Szymon Jopek (26- rzut karny)
2-2 Daniel Świderski (52)
2-3 Kamil Adamek (84)
2-4 Ivan Agudo (85)

Stal Stalowa Wola: Mikołaj Smyłek- Filip Szifer (59. Michał Zięba), Volodymir Khorolskyi, Ivan Hladik, Bartłomiej Olszewski, Wiktor Stępniowski, Przemysław Stelmach (70. Barata), Szymon Jopek, Łukasz Kasprzycki (46. Bartłomiej Kiełbasa), Bartosz Marchewka (75. Szymon Grabarz), Daniel Świderski

Siarka Tarnobrzeg: Maciej Kowal- Kamil Adamek (89. Krzysztof Zawiślak), Ivan Agudo, Dawid Bałdyga (86. Piotr Miszczuk), Bartosz Sulkowski, Marcel Tyl, Szymon Kaliniec, Piotr Kwaśniewski, Michał Bierzało (93. Mateusz Janeczko), Marcin Stefanik, Sebastian Duda