2022-04-30 18:59:07

Wólczanka Wólka Pełkińska zaliczyła kolejną porażkę, tym razem z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Mrożące krew w żyłach emocje przeżyła Wólczanka Wólka Pełkińska, która przegrała z KSZO Ostrowiec Świetokrzyski. Wszystko rozstrzygnęło się w doliczonym czasie gry, kiedy to gospodarze wyrwali wygraną 2-1. Dużą nerwówkę spowodowała z pewnością czerwona kartka gospodarzy.

Wólczanka Wólka Pełkińska zajmuje ostatnie miejsce w tabeli 3.ligi grupy IV i z pewnością w tym meczu pragnęła zdobyć trzy punkty i wrócić z podniesionymi głowami. Początek ewidentnie należał właśnie do nich, ponieważ wynik otworzyli w 18. minucie za sprawą Krzysztofa Pietlucha. Sprawa nieco skomplikowała się chwilę później, kiedy za nieprzepisowe zagranie ukarano zespół z Wólki Pełkińskiej czerwoną kartką. Od tej chwili goście musieli grać w dziesiątkę.

Taką sytuację wykorzystał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który poszedł za ciosem i wyrównał w 60. minucie na 1-1. Autorem trafienia dla gości był Mateusz Zając. Piłka trafiła między słupki po rzucie rożnym zakończonym celnym strzałem głową. Do końca spotkania wydawało się, że remisowy wynik zostanie utrzymany. Niespodziankę sprawił Arleison Martinez, który w ostatniej chwili dał prowadzenie pomarańczowo-czarnym.

1-0 Krzysztof Pietluch (18)
1-1 Mateusz Zając (60)
1-2 Arleison Martinez (90+)

Wólczanka: Wierzchowski, Baran, Petryk, Czernicki, Kędzior, Podstolak, Durda, Soboń, Kalemba, Pietluch, Twardowski.
KSZO Ostrowiec: Szymkowiak, Sylwestrzak, Zając, Camargo, Czernysz, Kuzior, Stefanowicz, Brągiel, Nawrot, Żurek, Domagała