2022-04-27 21:01:00

Zwycięski remis Stali Rzeszów z Hutnikiem Kraków! Jest awans do 1 ligi po 28 latach!

Korki od szampanów wystrzeliły, a to oznacza jedno, Stal Rzeszów po 28 latach awansowała do Fortuna 1 ligi. Podopieczni Daniela Myśliwca przypieczętowali promocję na zaplecze krajowej elity po remisie z Hutnikiem Kraków.

Oba zespoły stworzyły dziś przy Hetmańskiej 69 kapitalne widowisko, a sam mecz od początku był bardzo otwarty. Jako pierwsza do ataku ruszyła Stal Rzeszów, która w 3. minucie stworzyła sobie pierwszą groźną okazję. Na strzał zdecudował się Krystian Wrona, ale czujny był Bartłomiej Frasik i nadal było 0-0.

Kibice oglądali bardzo dobre zawody, a sytuacje stwarzali zarówno jedni jak i drudzy. Z czasem jednak do głosu doszedł Hutnik Kraków, który coraz śmielej sobie poczynał na murawie. Goście w 16. minucie otrzymali rzut karny po faulu Krystiana Wrony. Do futbolówki podszedl Dominik Zawadzki, który pewnym strzałem pokonał Krystiana Stępniowskiego.

Podrazniona Stal ani myślała tak tego zostawiać i szybko ruszyła do odrabiania strat. Rzeszowianie błyskawicznie wypracowali sobie przewagę, a po chwili doprowadzili do wyrównania. Gola na 1-1 zdpbył Kacper Sadłocha, który uderzeniem z dystansu pokonał Frasika. Mecz tym samym zaczął się od nowa, a jedni i drudzy byli głodni gry.

Stal dostała wiatru w żagle i sześć minut później objęła prowadzenie, a tym razem bramkarza Hutnika pokonał Łukasz Góra. Kibice przy Hetmańskiej oglądali bardzo dobre widowisko. Okazje stwarzali sobie w kolejnych minutach zarówno jedni jak i drudzy, jednak ostatecznie więcej goli w pierwszej połowie już nie padło.

Od początku drugiej odsłony nie było nudy, a zespoły postawiły na ofensywę. Mecz mógł się podobać, bowiem zarówno jednym jak i drugim potrzebne było zwycięstwo. Bliżej tego była Stal, ale Hutnik dzielnie walczył i w 58. minucie doprowadził do wyrównania, a gola zdobył Krzysztof Świątek i mecz zaczął się od nowa.

W kolejnych minutach emocji nie brakowało. Hutnik nadal się liczy w walce o utrzymanie, a Stal chciiała przypieczętować awans. Rzeszowianie nie odpuszczali i w 64, minucie było 3-2, a piłkę w siatce umieścił Patryk Małecki. Chwilę później goście stracili zawodnika, a czerwoną kartkę ujrzał Krystian Jaklik.

Wydawało się, że Stal ma ułatwione zadanie, ale Hutnik tego dnia był bardzo ambitny. Krakowianie jednak nie poddawali się i w 77. minucie doprowadzili do wyrównania, a bramkę zdobył Krystian Lelek. Rzeszowianie w kolejnych minutach próbowali jeszcze odzyskać zwycięstwo, ale goście mądrze się bronili i dowieźli remis do końca.

Remis ten jednak jest jak zwycięstwo, bowiem dzięki niemu Stal po 28 latach awansowała na zaplecze piłkarskiej elity.

0-1 Dominik Zawadzki (17-rzut karny)
1-1 Kacper Sadłocha (24)
2-1 Łukasz Góra (30)
2-2 Krzysztof Świątek (58)
3-2 Patryk Małecki (64)
3-3 Krystian Lelek (77)

Stal Rzeszów: Stępniowski – Polowiec (80. Marczuk), Wrona, Góra, Głowacki, Poczobut, Danielewicz (78. Szeliga), Wolski (78. Piątek), Sadłocha, Małecki, Prokić

Hutnik Kraków: Frasik – Jaklik, Becht, Hoyo-Kowalski, Jurkowski, Drąg (68. Andrzejewski), Zawadzki, Świątek, Wyjadłowski (68. Kieliś), Chmiel, Lelek (81. Kitliński)

Żółte kartki: Świątek, Drąg

Czerwona kartka: Tomasz Jaklik (69-uderzenie przeciwnika)

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Guziec 2022-04-27 21:16:06

Słaby mecz no ale najważniejsze że awans !!!!
Dużo pracy latem czeka bo w pierwszej lidze tak się nie da grać.
No ale jest czas na transfery i przygotowanie do sezonu !

TylkoZKS 2022-04-27 21:18:47

Dzisiaj awans ma rzeszowski ZKS!
Stalowa Wola zawsze ze dumą miasta Rzeszowa - Stalą Rzeszów!

~anonim 2022-04-27 21:19:04

W tej buraczanej 2 lidze nie miał kto awansować kilka razy oglądałem 2 ligę w TV jednym słowem porażka kopia się po czołach nic więcej a tym zajęło to 3 lata żeby wygrzebać się z tego śmiechu warte poziomu. Nie mniej jednak zasłużyli w tym sezonie za co i tak chuy im w du.pe bo to zwykle konfidenty co współpracują z psami. Obecni byli dwaj policjanci z kryminalnej co w przeszłości latali na mecz stali a teraz udzielają im informacji na temat kibiców Resovii?

??? 2022-04-27 21:22:45

Tylko ZKS na tych z Rzeszowa KAPUSIU też donosisz na mendownie ?!
Pamiętaj KONFIDENCIE ŻE KARMA WRACA!!!

Dr.Lecter Jr. 2022-04-27 21:28:59

Myślę że z Motorem będzie lepszy mecz niż ta dzisiejsza męczarnia !
Trzeba ich stuknąć ! ;)

cwKAŁs resovia 2022-04-27 21:45:54

A my już 2 miesiące nic nie wygrały. Ale to nic, Minionek mówi, że jest dobrze.

Stalówka 2022-04-27 22:03:29

BRAWO STAL RZESZÓW!!!

Tylko Stal* 2022-04-27 22:33:09

Auuu wyją pejsiki !!!! bójcię się hamy do pierwszej ligi wracamy nastaje sprawiedliwość Duma Rzeszowa Stal Rzeszów Idzie Naprzód I Pójdzie jeszcze dalej tak ma być Zawsze Nad Wami rejsovio !!!!

Pierwszo ligowa Stal Rzeszów 2022-04-27 22:49:02

Brawo Drużyno Brawo Trenerze i Sztabie Biało Niebieski Rzeszów Dziękuje Za Awans Za Cały Ciężki Sezon. Została ciekawa koncówka do wygrania a tymczasem Pierwsza liga jest już Nasza ZKS STAL DUMO RZESZOWA

Zawsze nad wami 2022-04-27 22:50:55

Po Resovii do drugiej, po Resovii do pierwszej,teraz do ekstraklasy wam spirrdolimy. Tylko RESOVIA.

~anonim 2022-04-27 23:14:10

Chyba dwa wp*******le teraz od arki i Widzew i strefa spadkowa a nie ekstraklasa haha

Duma Rzeszowa 1944 2022-04-27 23:29:47

Piękny sezon, piękny awans i powrót po 28 latach na zaplecze ekstraklasy Wielkiej Biało-Niebieskiej Jedynej i Prawdziwej Dumy Rzeszowa. Cały Rzeszów dzisiaj się cieszy i raduje na pohybel semickiej mniejszości o okolic KRN-u. Teraz budujemy zespół, którego celem będzie spokojne utrzymanie, a następnie awans do ekstraklasy na 80-lecie Dumy Rzeszowa. Brawo działacze, brawo piłkarze i brawo kibice. Każda osoba należąca do biało-niebieskiej rodziny przyczyniła się do tego sukcesu. W przyszłym sezonie będzie w końcu okazja do wyrównania rachunków z KOSZErrNYMI KUrrWAMI za przekręcone karne i nieuczciwy awans w barażach 2 lata temu oraz za sprzedanie meczu Jagielloni 30 lat temu, który pozbawił Stal awansu do ekstraklasy. Patrzcie GArrBUSY i się uczcie, bo tak się robi awans jako absolutny hegemon i dominator w lidze. Do zobaczenia na derbach w przyszłym sezonie i szykujcie się na srogi łomot od Stali. Już czas najwyższy zakończyć tą dziwaczną anomalię z ostatnich 5 lat i przywrócić właściwą hierarchię w Rzeszowie. Już niedługo, szukujcie się KUrrWY z Cenowej Bomby Apklauna, derby blisko, a dópa tym razem was zaboli jeszcze bardziej niż po zabawach w toaletach szatni gości w meczu z Bełchatowem.

ZKS HEGEMON 2022-04-28 01:21:34

W końcu Resowia została wyjaśniona a kłamcy co do roku powstania zostali ośmieszeni. Rejsowia CCCP 1909. Prawda zawsze wyjdzie na jaw.

Znalazły finał starania MKS Cracovia SSA o uznanie jej za najstarszy klub sportowy w Polsce. Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej udzielił MKS Cracovia SSA prawa ochronnego na słowny znak towarowy "CRACOVIA NAJSTARSZY KLUB SPORTOWY W POLSCE" oraz na powyższy znak słowno-graficzny.

~anonim 2022-04-28 01:23:44

Nie dziwie się, że tylu to resoraków pod postami o Stali Rzeszów. O czym maja czytać o tych nieudacznikach co ledwo remisują albo przegrywają ? Mam wrażenie że tak strasznie musi to boleć jak grasz jak bezpański kundel na stadionie największego wroga, siedzisz pod jupiterem i podziwiasz piękna i podgrzewaną murawę na miarę ekstraklasy a jedyne co masz w pamięci to Minister Gliński obiecujący ci 60 milionów na PCLA. I boli i dusi i tłamsi bo nawet przez gardło Ci nie przejdzie, że gracie tu mecze 'domowe' lub u 'siebie'. Rzeszów by Wam współczół pewnie gdyby nie fakt, że każdy wie jakimi jesteście mendami, płaczkami roszczeniowymi i jakimi oszustami bez honoru i krzty pokory. Nikt was nie lubi, każdy z wami gardzi. Nie macie zgód, poparcia niczego. W świecie piłki jesteście nikim!! Na naszym stadionie jesteście tylko gośćmi i nie zapominajcie o tym przybłędy i cyganerio obwoźna.

Znów słychać wycie. Ból chemoroidów i 4 liter musi być niewyobrażalnie mocny. Istny armagedon. Dla Skowyjców z w22 polecamy na ból d****y: https://liki24.pl/p/procto-hemolan-protect-czopki-10-szt-2-x-5/

anonim 2022-04-28 06:53:20

Stal Rz duma miasta podkarpacia uratowali honor podkarpacia w 1 lidze grac i żedby nie spaść

Taka prawda 2022-04-28 07:18:52

Napinają się farty z pejsovi bo piecze bo znów jak zbite psy muszą patrzeć za siebie i tak od zawsze na farcie przękrętovia ale mam nadzieje że w przyszłym sezonie nadejdzie kolejna sprawiedliwość i zlecą z kretesem z pierwszej ligi wrócą na swój kurnik i już nic im nie pomoże skonczą się machloje tej patodumy i wrzodów z wyspianskiego !!!!

~anonim 2022-04-28 07:21:36

Olo przytul ob sraną zbroje na kurniku

Obrońca Stalingradu 2022-04-28 07:38:24

za rok kolejny awans

Ave Stal 2022-04-28 07:43:39

Coś cie tak cicho pejsiki co sie tak cicho !!! pochowali się takie bolcowanko wczoraj było i zatkało!! Duma Rzeszowa ZKS STAL zgodnie z planem awansowała tam gdzie jej miejsce a to jeszcze nie koniec pójdziemy dalej Biało Niebieska Drużyno !!! Do Ekstraklasy STAL RZESZÓW NA TO ZASŁUGUJE Naprzód !!!!!

Erikson 2022-04-28 08:17:32

Po 100 latach weszli w końcu do 2 ligi. No brawo :)

Kaczki ze Stalingradu 2022-04-28 08:56:15

Kaczki, żebyście nie dostali s****czki. Pierwsza liga to też kopanina po czołach, także na pewno się odnajdziecie i prosto do ligi miszczów odpalicie.

KARPATY KROSNO 2022-04-28 11:55:41

gratulacje i powodzenia !!!

AWANS JEST NASZ 2022-04-28 12:45:17

Stal Rzeszów jako Hegemon ligi awansuje bezpośrednio na 4 kolejki przed końcem z bezpieczną różnicą 12pkt nad 3 miejscem. Bez oszustw w barażach, bez przekupowania sędziego i drukowania. Stal jak Królowie Życia wjeżdżają do 1-szej ligi. I nie bedą napewno tam walczyć jak koleżanki z wysrańskiego o utrzymanie w dnie tabeli któryś sezon z rzędu. Cele są jasne i ma to się spełnić w max 2 lata.

Boli dvpa pasiaste jarmułki od Klejmana, ale tak ma być, taki był plan i został zrealizowany. Oni kolejny rok bedą walczyć o utrzymanie i spinać się na derby a my będziemy walczyć o awans do ekstraklasy czy z baraży czy tez bezpośrednio.

Rejsowia to miernoty i nimi pozostaną. Bez trenera, bez drużyny, bez stadionu bez kibiców. ZSRR Apklaun Mokrzeszów.

WAŻNY KOMUNIKAT 2022-04-28 12:46:01

Dla wszystkich rejsowiackich skowyjców mam ważny komunikat. Mimo, że rozegramy jeszcze 4 mecze w 2lidze to już jesteśmy oficjalnie w 1-szej więc nie będzie już wymówek 'ale ligę wyżej'.
Oczywiście jest też taka możliwość, że spadniecie, ale lepiej się utrzymajcie to będą derby. wasze ostatnie z pierwszą drużyna.. następne już będziecie grać z naszymi rezerwami:)

Pewne Info. 2022-04-28 12:50:26

Resowia pewny spadek. 3 Liga Gr.4 tam rozegrają za dwa sezony mecz derbowy z Rezerwami Stali Rzeszów. Auuuuuuuu!