2022-04-27 22:19:00

TEXOM Sokół Sieniawa wygrał u siebie z Koroną Rzeszów!

Spotkanie pomiędzy TEXOM Sokołem Sieniawa Koroną Rzeszów rozpoczęło się o 16.00 na stadionie miejskim „Sokół”. Był to mecz 26. kolejki 3 ligi, gr. IV. Po wyczerpującym ale i wyrównanym starciu, swoją pozycję w tabeli umocniła drużyna gospodarzy z wynikiem 2-1!

Idealną okazję do zdobycia bramki na początku meczu zapewniła sobie Korona Rzeszów. Dobrze wyszedł Paweł Piątek, jednak fatalnie przestrzelił z siedmiu metrów. Eryk Galara podał do Karola Cholewy, ale przez agresywną grę Dominika Pasterczyka, zawodnik z numerem 2. został sfaulowany. To pozwoliło Koronie na rzut karny, który pewnie i skutecznie wykonał Piątek w 28. minucie meczu.

W 37. minucie doszło do nieporozumienia w obronie zespołu Sieniawy pomiędzy Ochałem a bramkarzem. Ochał chciał zagrać do Pasterczyka, ten jednak wcześniej wyszedł z bramki i o mały włos goście nie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Na szczęście piłka toczyła się na tyle wolno, że udało się ją wybić.

Końcówka pierwszej połowy przyniosła nieoczekiwany zwrot akcji. W 44. minucie akcja utworzyła się po stronie TEXOM Sokoła Sieniawa. Oziębło wrzucił piłkę z prawej strony, co wykorzystał Dominik Pisarek i strzelił bramkę, zapewniając wynik 1-1.

Po przerwie nie trzeba było długo czekać na kolejne emocje i zmianę wyniku. W 48. minucie Oziębło minął Kocója, podając do Pisarka. Zawodnik sprawnie posłużył się piłką i trafił kolejnego gola. Dzięki temu rezultat meczu osiągnął 2:1. Minutę później Pisarek wyszedł sam na sam, ale Kocój zdążył wybić piłkę ślizgiem.

Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Eryk Galara (Korona Rzeszów) otrzymał czerwoną kartkę za naruszenie nietykalności cielesnej sędziego!

Druga połowa meczu nie była aż tak spektakularna. Oprócz jednego zdobytego gola po stronie  TEXOM Sokoła Sieniawa, nie działo się za wiele oprócz fauli i autów. Na boisku było gorąco, Korona Rzeszów grała zdecydowanie i ofensywnie, jednak było to zbyt mało, aby wygrać to spotkanie.

TEXOM Sokół Sieniawa:  12. Dominik Pasterczyk (br), 2. Kacper Drelich (kpt), 5. Mateusz Geniec, 7. Szymon Feret, 8. Michał Wawryszczuk, 10. Dominik Pikiel, 11. Paweł Oziębło, 15. Jarosław Lis, 17. Mateusz Gdowik, 19. Dominik Pisarek, 24. Dominik Ochał

Korona Rzeszów:  1. Piotr Gnatek (br), 2. Karol Cholewa, 5. Szymon Rygiel, 8. Eryk Galara, 9. Karol Nieckarz, 10. Damian Karwacki, 11. Maciej Maślany, 14. Sebastian Kocój, 20. Szymon Kardyś (kpt), 21. Paweł Piątek, 77. Jakub Kałaska

0-1 Paweł Piątek (28-rzut karny)
1-1 Dominik Pisarek (44’)
2-1 Dominik Pisarek (48’)