2022-04-16 18:12:00

Polonia Przemyśl ograła na wyjeździe Arłamów Ustrzyki Dolne

Piłkarze Polonii Przemyśl odnieśli kolejne zwycięstwo w 4 lidze podkarpackiej. Podopieczni Piotra Ciska tym razem pokonali na wyjeździe Arłamów Ustrzyki Dolne.

Mecz lepiej zaczął się dla graczy Arłamowa Ustrzyki Dolne, który walczy o utrzymanie w 4 lidze podkarpackiej. Podopieczni Lecha Czaji szybko ruszyli do ataku, a od 11. minuty prowadzili 1-0 po trafieniu Harrisona Perea Espani. Polonia Przemyśl nie zamierzała tak tego zostawiać i szybko ruszyła do odrabiania strat.

Przemyślanie w kolejnych minutach za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania, ale gospodarze dobrze prezentowali się w defensywie. Arłamów także miał swoje okazje, lecz brakowało skuteczności. Konkretniejsi tego dnia byli jednak goście, którzy w 39. minucie doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Kostiantyn Chernii.

Polonia dostała wiatru w żagle i po chwili objęła prowadzenie, a tym razem do siatki trafił Mateusz Kowalski. Arłamów po zmianie stron ruszył odważnie do ataku. Podopieczni Lecha Czaji postawili wszystko na jedną kartę, ale to goście lepiej spisywali się na murawie i w 53. minucie było już 1-3, a z gola cieszył się Kostiantyn Chernii.

Zespół z Ustrzyk Dolnych mimo trudnej sytuacji, nie zamierzał się poddawać i w kolejnych minutach cały czas starał się walczyć o korzystny rezultat. Łatwo nie było, ale w 78. minucie udało się złapać kontakt za sprawą Olega Moskaletsa. Arłamów szybko ruszył do ataku. Sześć minut później mogło być 3-3, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Walaszczyk.

Gospodarze nie poddali się i do samego końca dzielnie walczyli o korzystny rezultat. Arłamów dwoił się i troił, ale nie potrafił znaleźć sposobu na świetnie spisującego się Artura Kuźmę. Niewykorzystane okazje się zemściły i w doliczonym czasie gry, na 4-2 podwyższył Kostiantyn Chernii, który tym samym zapewnił komplet punktów swojej drużynie.

1-0 Harrison Perea Espana (11)
1-1 Kostiantyn Chernii (39)
1-2 Mateusz Kowalski (43)
1-3 Kostiantyn Chernii (53)
2-3 Oleg Moskalets (78)
2-4 Kostiantyn Chernii (90)