2022-03-31 15:53:47

Miasto Szkła Krosno zwycięskie w starciu z Weegree AZS-em Politechnika Opolska

Miasto Szkła Krosno po raz trzeci z rzędu wygrało spotkanie w ramach Suzuki 1.ligi. Koszykarze tym razem zmierzyli się z Weegree AZS-em Politechnika Opolska, którą pokonali 73-68. Mecz gospodarze dedykowali Grupie PKN Orlen, strategicznemu sponsorowi Miasta Szkła Krosno.

Już od pierwszych minut spotkania dało się zauważyć wyraźną dominację Miasta Szkła. Świetnie pokazywali się na parkiecie Julian Jasiński, Roman Janik, czy Damian Ciesielski. “Szklany team” stopniowo budował swoją przewagę. Problemy pojawiły się w zespole Romana Prawicy w połowie drugiej kwarty, kiedy to Krośnianie zaczęli popełniać błędy i dopuszczać do łatwych strat. Po dobrej pierwszej części przyszła druga, przegrana 12-19, a przewaga w całym spotkaniu stopniała do dwóch punktów.

Nie zniechęciło to jednak koszykarzy z Krosna, którzy w trzeciej kwarcie wrócili na dobre tory i po raz kolejny popisywali się dobrą dyspozycją. Delikatne problemy pojawiły się dopiero pod koniec spotkania. Około minuty przed końcem akademicy zagrozili miejscowym (65-61 dla Krosna), lecz w odpowiednim momencie do akcji ruszyli liderzy Miasta Szkła dając zespołowi kolejne zwycięstwo.

Najwięcej dla gospodarzy rzucił Julian Jasiński, który zdobył 27 punktów, a dla pokonanych Dominik Rutkowski – 22. Po tym zwycięstwie Miasto Szkła Krosno zapewniło sobie pozostanie w gronie zespołów I ligi koszykówki mężczyzn.

Miasto Szkła Krosno - Weegree AZS Politechnika Opolska 73-68 (21-12, 12-19, 21-15, 19-22)

Miasto Szkła: Oczkowicz 4, Rompa 8, Janik 14, Ciesielski 12, Jasiński 27, Dawdo 5, Sobiech 3.

AZS Politechnika Opolska: Wilk 6, Piszczatowski 2, Kobel 4, Kapuściński 12, Rutkowski 22, Kiwilsza 14, Krefft 6, Skiba 2