2022-03-31 17:32:30

Rawlplug Sokół Łańcut silniejszy od Górnika Trans.eu Wałbrzych

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał w hicie kolejki Górnika Trans.eu Wałbrzych i jest liderem tabeli Suzuki 1. ligi. Wyjazdowe spotkanie poszło po myśli łańcucian, którzy rozbili rywali z Wałbrzycha 91-85.

Pierwsza kwarta wyglądała na bardzo wyrównaną, jednak z każdą kolejną minutą łańcuckie Sokoły zwiększały swoją przewagę. Po 20 minutach wynosiła ona aż 12 punktów. Taka sytuacja utrzymywała się przez większość spotkania. Po dużej przerwie zapas ekipy z Podkarpacia ciągle krążył wokół dziesięciu oczek.

Małe kłopoty można była zauważyć w czwartej kwarcie, bowiem straty Górnika w 35. minucie zmalały do 4 punktów, ale świetny rzut Mateusza Bręka pozwolił na spokój w drużynie i ponowną, pełną kontrolę spotkania.

W zeszłym tygodniu team Dariusza Kaszowskiego pauzował, co pozwoliło Górnikowi na objęcie prowadzenia. Na pierwszym miejscu nie utrzymali się jednak zbyt długo. RawlPlug Sokół po tym starciu odzyskał fotel lidera i jest duża szansa, że zostanie mistrzem fazy zasadniczej.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Rawlplug Sokół Łańcut 85-91 (20-19, 14-27, 26-22, 25-23)

Górnik: Durski 8, Jakóbczyk 13, Niedźwiedzki 16, Pabian 12, Zywert 0 oraz Dymała 16, Malesa 8, Ratajczak 2, Cechniak 6, Kruszczyński 4.

RawlPlug Sokół: Bręk 9, Pisarczyk 15, Wrona 9, Nowakowski 19, Szczypiński 12oraz Załucki 10, Struski 10, Kulikowski 2, Czerwonka 3, Lis 2.