2022-03-27 17:19:33

Stal Rzeszów wróci z trzema punktami ze Stężycy

Stal Rzeszów po raz kolejny pokazała się w dobrym stylu i zainkasowała trzy punkty. Aktualny lider eWinner 2. ligi ograł ekipę Raduni Stężyca po niesamowitych emocjach w końcówce spotkania. Rzeszowianie mieli za sobą długą podróż, ponieważ lokalizacje dzisiejszych przeciwników dzieli ponad siedemset kilometrów.

To już kolejny raz w rundzie wiosennej, kiedy Stal Rzeszów powróci zwycięsko z meczu wyjazdowego. Podopieczni Daniela Myśliwca od początku kontrolowali grę w Stężycy, chociaż w 3. minucie spotkania doskonałą okazję miała Radunia. Po nieudanym wznowieniu z linii bocznej boiska, była możliwość przeprowadzenia szybkiego ataku. Zakończył się on jednak niecelnym strzałem.  Po niemal kwadransie gospodarze nie wykorzystali szansy na prowadzenie po rzucie rożnym.

Piłkarze Stali zauważyli małe rozkojarzenie przeciwników i w 17. minucie do siatki piłkę wpakował Kacper Sadłocha. Od teraz zaczęła być zauważalna dominacja Rzeszowian, którzy niemal piętnaście minut później po raz kolejny trafili celnie między słupki, a wykonawcą bramki na 0-2 był Damian Michalik. Zawodnicy z Kaszub starali się przejąć inicjatywę i narzucić swoje warunki rywalizacji przeciwnikom, jednak bezskutecznie. Biało-niebiescy ze spokojną przewagą mogli udać się na przerwę.

Niedługą chwilę po wznowieniu gry świetną okazję miała Stal z wykorzystaniem prawego skrzydła. Po wymianie podań padło na przeciągnięte dośrodkowanie, mimo to zabrakło wykończenia. Dobrze działająca defensywa Rzeszowa odpierała ataki jedenastki gospodarzy, którzy walczyli o przybliżenie się do bramki kontaktowej.

W dalszej części spotkania zrobiło się dość nerwowo, ponieważ w krótkim odstępie czasu sędzia pokazał dwa żółte kartoniki, po jednym dla każdej z drużyn. Pięć minut przed końcem spotkania lukę w obronie wyżej notowanej drużyny odnalazł reprezentant barw Raduni Stężyca- Jakub Witek, który wszedł na boisko jako zmiennik. Kiedy wydawało się, że wynik już nie ulegnie zmianie, w doliczonym czasie gry podopieczni Daniel Myśliwca przypieczętowali zwycięstwo bramką Andreja Prokića.

0-1 Kacper Sadłocha (17)

0-2 Damian Michalik (30)

1-2 Jakub Witek (85)

1-3 Andrej Prokić (90+)

Radunia Stężyca: Tułowiecki – Murawski, Szur, Kosznik, Kopania, Letniowski, Baszłaj, Kuźniarski, Stępień, Retlewski, Surdykowski.

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Maciejewski, Wrona, Góra, Ławrynowicz, Poczobut, Danielewicz, Wolski, Michalik, Sadłocha, Prokić.