2022-03-26 17:29:12

Wólczanka Wólka Pełkińska zremisowała u siebie z drugą drużyną Cracovii

Wólczanka Wólka Pełkińska zremisowała na własnym stadionie z Cracovią II z wynikiem 1-1. Ostatnia drużyna w tabeli 3. ligi może wreszcie dopisać punkt do swojego dorobku. Z pewnością faworytem był zespół z Krakowa, jednak nie wykorzystał wielu dogodnych dla siebie sytuacji.

Od początku gra wyglądała na wyrównaną. Mimo tego, że drużyna Cracovii występowała jako faworyt z dużą przewagą punktową nad ostatnią Wólczanką Wólka Pełkińska, to ekipa gospodarzy dzielnie walczyła na boisku. Na ich nie korzyść z pewnością działał agresywny styl gry, o czym świadczą aż cztery żółte kartki. Nie pomagał także mocny wiatr, który dawał się we znaki zawodnikom.

Już w pierwszej połowie świetnie pokazywał się Jonathan Longe Diumasumbu.  W 6. minucie dośrodkowywał z prawego skrzydła, ale piłka zamiast do adresata, poszybowała poza linię bramkową Cracovii. Jako pierwszy wynik otworzyła ekipa Ryszarda Kuźmy, która wykorzystała zamieszanie w polu karnym i wpakowała piłkę do siatki na 1-0. Szybko odpowiedzieli goście, bo już dziesięć minut później gola wyrównującego zdobył dla Cracovii II Marcos Alvarez. Co ciekawe, jest to zawodnik, który w przeszłości wpisywał się na listę strzelców w niemieckiej Bundeslidze. Po podaniu z lewej strony, Alvarez zza pola karnego przymierzył i piłka wylądowała przy prawym słupku. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 1-1.

W drugiej połowie oba zespoły stwarzały sobie dogodne sytuacje do ataku. Mnogość stałych fragmentów gry po faulach powodowała, że tych szans było jeszcze więcej. W 63. minucie Kacper Jodłowski uderzył po ziemi zza pola karnego, piłka przeleciała jednak obok lewego słupka bramki.  Tuż przed końcem starcia, Wólczanka miała okazję po strzale Huberta Przybycienia, który strzelał w polu karnym, ale futbolówkę zblokował jeden z obrońców "Pasów". W doliczonym czasie gry, w ostatniej sytuacji spotkania ponownie Cracovia oddała groźny strzał, lecz niecelny i musiała zadowolić się tylko jednym punktem.

1-0 Jonathan Longe Diumasumbu (30)

1-1 Marcos Alvarez (40)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Wierzchowski, Pawłowski, Wach, Petryk, Kędzior, Lorek, Podstolak, Soboń, Durda, Pietluch, Diumasumbu.

Cracovia II: Wilk, Stachera, Zaucha, Urban, Ziemnik, Ożóg, Wiśniewski, Jodłowski, Nowicki, Pieńczak, Alvarez.