2022-03-26 17:53:06

Korona Rzeszów nie podołała wymagającej Chełmiance Chełm i zakończyła spotkanie 3-1

Korona Rzeszów poległa w starciu z Chełmianką Chełm. Dwa gole na wagę zwycięstwa dla gości padły w doliczonym czasie gry.

Po niemrawym początku, w którym lepsze wrażenie sprawiała drużyna Chełmianki Chełm, przyjezdni mieli szansę w 15. minucie w rzucie karnym po faulu na Ezanie Kahsay'u. Intencje Łukasza Mazurka wyczuł jednak Paweł Pawlus i popisał się świetną obroną.

Niewiele ciekawych akcji zaprezentowały obie drużyny. Wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie zmianie, ale kolejny faul w polu karnym popełnili gracze Korony Rzeszów. Faulowany był Kacper Wiatrak, a w 38. minucie karnego wykorzystał Jakub Bednara, który zmylił bramkarza.

Początek drugiej połowy to ataki Chełmianki. Niespodziewanie jednak, w 55. minucie gola zdobyła Korona. Szybko rzut wolny z koła środkowego boiska rozegrał Mateusz Kantor a okazję na bramkę zamienił Mateusz Jędryas. Korona złapała wiatr w żagle, ale nie na długo. W 70. minucie z boiska musiał zejść kontuzjowany Kantor, co dało przewagę Chełmiance, która zaczęła dominować.

Gdy wydawało się, że mecz skończy się remisem w doliczonym czasie padły dwie bramki. Pierwsza to strzał z dystansu, który po rykoszecie znalazł drogę do siatki. Drugi gol padł po indywidualnej akcji Kahsay'a, który odebrał piłkę graczom Korony kilka sekund po wznowieniu przez nich gry.

0-1 Jakub Bednara (44)

1-1 Mateusz Jędryas (55)

1-2 Grzegorz Bonin (90+)

1-3 Ezana Kashay (90+)

Korona Rzeszów: Pawolus, Rygiel, Kocój, Persak, Kadryś, Kałaska, Maślany, Kalisz, Galara, Kantor, Jędryas.

Chełmianka Chełm: Ciołek, Mazurek, Duda, Skoczylas, Wójcik, Budzyński, Bonin, Kahsay, Bednara, Czułowski, Wiatrak.