2022-02-26 19:22:00

Niespodzianka w Łęcznej! Górnik ograł PGE FKS Stal Mielec

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec nie będą miło wspominać meczu w Łęcznej. Tamtejszy Górnik ograł naszego jedynego przedstawiciela w PKO Ekstraklasie 2-0.

Początkek spotkania należał do PGE FKS Stali Mielec, która bardzo chciała wygrać. Podopieczni Adama Majewskiego byli aktywniejsi i wydawało się, że spotkanie będzie przebiegało pod ich dyktando. Dobrze w obronie prezentował się jednak Górnik Łęczna, który skutecznie odpierał ataki zespołu z Podkarpacia, który od początku sprawiał bardzo dobre wrażenie.

"Biało-niebiescy" nie odpuszczali i cały czas napierali, ale brakowało konkretów. Niewykorzystane okazje się zemściły i w 23. minucie prowadzenie objął Górnik. W polu karnym świetnie odnalazł się Janusz Gol, który uderzeniem przewrotką pokonał Rafała Strączka. Łęcznianie dostali wiatru w żagle i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa.

Górnik coraz śmielej poczynał sobie na murawie i w 32. minucie prowadził już 2-0. Tym razem świetnie w "szesnastce" odnalazł się Damian Gąska, który głową pokonał Strączka. Stal w kolejnych minutach próbowała złapać chociażby kontakt, jednak ekipa z Łęcznej dobrze prezentowała się w defensywie i tym samym w dobrych humorach schodziła na przerwę.

Stal w drugiej odsłonie za wszelką cenę starała się odrobić straty i od niemal samego początku ruszyła do ataku. Mimo chęci, brakowało jednak konkretów, co napędzało tylko Górnika. Beniaminek PKO Ekstraklasy także miał swoje szanse. Groźnie było w 74. minucie, a uderzał Janusz Gol, lecz futbolówka minęła bramkę.

Sporo roboty miał Rafał Strączek, który dwoił się i troił, ale ratował swój zespół od utraty gola. W 80. minucie mogło być już 3-0, ale Bartosz Śpiączka nie wykorzystał doskonałej okazji, bowiem trafił w słupek. Stal nie poddawała się i nadal szukała okazji do zmniejszenia strat. Ostatecznie jednak więcej trafień nie odnotowano i to gospodarze cieszyli się z wygranej.

1-0 Janusz Gol (23)
2-0 Damian Gąska (32)

Górnik Łęczna: Gostomski – Leândro, Rymaniak, Gerson, Krykun (61. Dziwniel) – Gol, Drewniak, Goliński, Gąska (83. Serrano) – Eyenga-Lokilo (90. Wędrychowski), Śpiączka (83. Banaszak)

PGE FKS Stal Mielec: Strączek – Getinger, Flis, Matras, Kasperkiewicz (70. Čorbadžijski) – Żyro, Tomasiewicz, Urbańczyk (70. Kort), Wrzesiński (61. Domański) – Steczyk, Sitek (81. Kłos)

Żółte kartki: Eyenga-Lokilo, Rymaniak

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)