Zakończony
Polonia Warszawa 2
Górnik Łęczna 1
I liga
Zakończony
Piast Gliwice 0
GKS Katowice 0
Ekstraklasa
Zakończony
Warta Poznań 0
Sandecja Nowy Sącz 0
II liga
Zakończony
Polonia Piła 31
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 58
Metalkas 2. Ekstraliga
Zakończony
GKS Tychy 0
Ruch Chorzów 4
I liga
Zakończony
Wisła Płock 0
Motor Lublin 4
Ekstraklasa
Zakończony
Aluron CMC Warta Zawiercie 3
Bogdanka LUK Lublin 1
PlusLiga - faza play-off
Zakończony
Innpro ROW Rybnik 41
Hunters PSŻ Poznań 49
Metalkas 2. Ekstraliga
Zakończony
Pogoń Siedlce 1
Stal Rzeszów 2
I liga
Zakończony
Zagłębie Sosnowiec 0
Hutnik Kraków 2
II liga
Zakończony
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 31
Gezet Stal Gorzów 59
PGE Ekstraliga
Zakończony
Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0
Legia Warszawa 1
Ekstraklasa
Zakończony
Unia Skierniewice 2
Resovia 1
II liga
Zakończony
Orlen Oil Motor Lublin 55
Betard Sparta Wrocław 35
PGE Ekstraliga
Zakończony
Odra Opole 3
Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1
I liga
Zakończony
Śląsk Wrocław 2
ŁKS Łódź 2
I liga
Zakończony
Cracovia 0
Radomiak Radom 0
Ekstraklasa
Jutro, 17:00
Wiślanie Skawina -
Naprzód Jędrzejów -
III liga, gr. IV
Jutro, 17:00
Świdniczanka Świdnik -
Pogoń-Sokół Lubaczów -
III liga, gr. IV
Jutro, 17:00
Stal Kraśnik -
Siarka Tarnobrzeg -
III liga, gr. IV
Jutro, 17:00
Korona II Kielce -
Wisłoka Dębica -
III liga, gr. IV
Jutro, 17:30
Wisła II Kraków -
Cracovia II -
III liga, gr. IV
Jutro, 17:30
Sokół Kolbuszowa Dolna -
Czarni Połaniec -
III liga, gr. IV
Jutro, 17:30
Sparta Kazimierza Wielka -
Podlasie Biała Podlaska -
III liga, gr. IV
Jutro, 18:00
Arka Gdynia -
Górnik Zabrze -
Ekstraklasa
Jutro, 18:00
Chełmianka Chełm -
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski -
III liga, gr. IV
Jutro, 19:26
Star Starachowice -
Avia Świdnik -
III liga, gr. IV
Jutro, 20:30
Raków Częstochowa -
Jagiellonia Białystok -
Ekstraklasa

Przewidywany skład Asseco Resovii na sezon 2022/23!

fot. Asseco Resovia
fot. Asseco Resovia
Asseco Resovia zakończyła sezon 2021/22 w Plus Lidze. "Pasiaki" zajęły 5. miejsce i w przyszłym sezonie zagrają w europejskich pucharach. W drużynie dojdzie do kilku zmian w składzie przed kolejną kampanią.
 
Asseco Resovia w sezonie 2022/23 zagra w Europejskich Pucharach. "Pasiaki" wygrali z AZS-em Indykpol Olsztyn w meczu o 5. miejsce. Jednak przed kolejną kampanią dojdzie do zmian w składzie. Przede wszystkim z zespołu odchodzi obecny szkoleniowiec Marcelo Mendez. Na tym stanowisku zastąpi go Giampaolo Medei.
 
Pierwszym rozgrywającym ekipy z Rzeszowa wciąż będzie Fabian Drzyzga. Jednak dojdzie do zmiany jego zmiennika. Paweł Woicki opuszcza Asseco Resovię i najprawdopoodbniej trafi do Cerrad Czarnych Radom. W jego miejsce działacze "Pasiaków" zakontraktują Michała Kędzierskiego z... Czarnych. Także w tym wypadku dojdzie do wymiany.

Bartosz Kurek trafi do Asseco Resovii?

Nie będzie żadnych zmian na pozycji atakującego. Pierwszym wyborem nowego szkoleniowca będzie Maciej Muzaj, a jego zmiennikiem wciąż pozostanie Jakub Bucki.
 
Do największych roszad dojdzie na przyjęciu. Asseco Resovię opuszczą Sam Deroo oraz Nicolas Szerszeń. Ten drugi masz trafić do LUK-u Lublin. Natomiast nie jest jeszcze znana przyszłość Belga. Ich miejsce mają zająć Torey DeFalco z AZS-u Indykpol Olsztyn oraz Thibault RossardGas Sales Bluenergy Piacenza. Ważne umowy z klubem mają również Klemen Cebulj oraz Rafał Buszek. Chęć powrotu do Europy z Japonii zgłosił Bartosz Kurek. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, żeby 33-latek trafił na Podpromie. Na pewno bliżej mu będzie do ligi włoskiej.
 
Na środku również dojdzie do jednej roszady. W klubie pozostaną Jakub Kochanowski, Bartłomiej Krulicki oraz Jan Kozamernik. Natomiast do drużyny dołączy Bartłomiej Mordyl z Trefla Gdańsk. Asseco opuści Timo Tammemaa. Jego nowym klubem mają być Czarni Radom. W kampanię 2022/23 "Pasiaki" wejdą z tą samą parą libero, co w poprzednim sezonie, czyli Michał Potera oraz Paweł Zatorski.

Przewidywany skład Asseco Resovii na sezon 2022/2023:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Michał Kędzierski
Przyjmujący: Torey DeFalco, Thibault Rossard, Rafał Buszek, Klemen Cebulj
Środkowi: Jan Kozamernik, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Krulicki, Bartłomiej Mordyl
Atakujący: Maciej Muzaj, Jakub Bucki
Libero: Michał Potera, Paweł Zatorski
 
Przychodzą: Michał Kędzierski (Czarni Radom), Torey DeFalco (AZS Indykpol Olsztyn), Thibault Rossard (Gas Sales Bluenergy Piacenza), Bartłomiej Mordyl (Trefl Gdańsk)
Odchodzą: Sam Deroo (?), Nicolas Szerszeń (LUK Lublin), Paweł Woicki (Cerrad Czarni Radom), Timo Tammemaa (Cerrad Czarni Radom)
Czytaj także
Komentarze
Uwaga! Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.