2022-02-05 13:01:00

sparing: Apklan Resovia - Sandecja Nowy Sącz 4-3

Aż siedem goli padło w dzisiejszym sparingu Apklan Resovii. Pierwszoligowiec zmierzył się z Sandecją Nowy Sącz.

Mecz doskonale zaczął się dla Apklan Resovii, która po szesnastu minutach prówadziła już 3-0. Wynik otworzył Sebastian Strózik, a po chwili dwa gole dołożył Rafał Mikulec. Z czasem jednak Sandecja Nowy Sącz zaczęłą odrabiać straty i najpierw w 25. minucie na 3-1 trafił Swetosław Dikow, a po chwili drugą bramkę dla nowosądeckiego zespołu zdobył Łukasz Zjawiński.

Nudy w Sanoku nie było, a strata dwóch bramek mocno podrażniło ekipę z Rzeszowa. Ta szybko ruszyła do ataku i w 37. minucie zdobyła gola na 4-2, którego autorem był Bartłomiej Wasiluk z rzutu karnego. Druga odsłona była już spokojniejsza, choć okazji nie brakowało. Ostatecznie odnotowano jeszcze jedno trafienie, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Zjawiński, który na niespełna kwadrans przed końcem wykorzystał "jedenastkę".

Apklan Resovia - Sandecja Nowy Sącz 4-3 (4-2)

1-0 Sebastian Strózik (11)
2-0 Rafał Mikulec (14)
3-0 Rafał MIkulec (16)
3-1 Swetosław Dikow (25)
3-2 Łukasz Zjawiński (32)
4-2 Bartłomiej Wasiluk (37-rzut karny)
4-3 Łukasz Zjawiński (76-rzut karny)

Apklan Resovia: Branislav Pindroch (46. Paweł Łakota) - Bartosz Jaroch (60. Łukasz Ostrowski), Dawid Kubowicz (60. Kacper Szymkiewicz), Aleksander Komor (60. Kornel Rębisz), Bartłomiej Eizenchart (60. Karol Chuchro) - Sebastian Strózik (46. Klaudiusz Krasa), Josip Šoljić (46. Radosław Adamski), Bartłomiej Wasiluk (60. Marcel Myszka), Rafał Mikulec (60. Marcin Kumorek) - Paweł Wojciechowski (46. Marek Mróz), Jakub Wróbel (46. Damian Hilbrycht)

Sandecja Nowy Sącz: Dawid Pietrzkiewicz - Kornel Osyra, Dawid Szufryn, Sebastian Rudol, Igor Maślanka, Michał Walski, Robert Janicki, Rafał Kobryń, Damian Chmiel, Łukasz Zjawiński, Swetosław Dikow