2022-01-18 20:39:00

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów rozbił S.C. Prometey Dnipro!

Developres Bella Dolina Rzeszów jest wciąż niepokonany w Lidze Mistrzów CEV! (fot. Developres Rzeszów)
„Rysice” w Lidze Mistrzyń tylko wygrywają. Tym razem wygrały bez straty seta z S.C. Prometey Dnipro. Rzeszowianki przewodzą swojej tabeli.

Poprzedni mecz tych zespołów zakończył się zwycięstwem ekipy ze stolicy Podkarpacia 3-1. Tym razem, jako gospodarz, rzeszowianki chciały powtórzyć wyczyn i ponownie dopisać 3 punkty w tabeli. Zadanie wydawało się pozornie proste, bowiem ekipa z Ukrainy nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa w tej edycji Ligi Mistrzyń. Na parkiecie spotkać się miały zatem zespół z pierwszego i ostatniego miejsca w tabeli.

Pierwszy set „Rysice” rozegrały po swojemu. Skutecznie atakowały i nie popełniały błędów. Siatkarki Prometey Dnipro zaledwie dwa razy doprowadzały do remisu. Wypracowana w połowie seta sześciopunktowa przewaga wystarczyła aby spokojnie i bez zbędnej nerwowości dokończyć seta. Ukrainki walczyły, ale nie były w stanie zagrozić poważnie gospodyniom. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25-22.

Druga odsłona była bardzo emocjonująca. Ekipa Dnipro postawiła się gospodyniom. Od początku pokazywały, że chcą ugrać choć jednego seta w tym meczu. Wyszły na prowadzenie 5-3. Znakomicie funkcjonował blok ekipy Prometey Dnipro i sprawiał olbrzymie problemy rzeszowiankom. „Rysice” co chwila nadziewały się na potężne bloki i zmuszone były omijać ręce blokujących, narażając się przy tym na błędy. Decydująca okazał się akcja przy stanie 14-17. Wtedy to, po bardzo chaotycznej akcji, punkt zdobyły Ukrainki. Jednak sędzia spotkania postanowił poprosić o wideoweryfikację. Dopatrzono się błędu jednej z zawodniczek Dnipro i zamiast 14-18, na tablicy wyników zrobiło się 15-17. Siatkarki ze stolicy Podkarpacia złapały wiatr w żagle, zdobyły 4 punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie. Set do ostatnich chwil trzymał w napięciu, ale to „Rysice” okazały się lepsze i wygrały 25-23.

W trzeciej partii podopieczne Stephana Antigi nie pozostawiły już złudzeń, kto jest zespołem lepszym. Mimo wyrównanego początku, zdołały zdobyć kilka punktów przewagi. Świetnie funkcjonował atak, a zawodniczki grały bardzo inteligentnie. To w połączeniu z bardzo dobrą dyspozycją w polu serwisowym, pozwoliło na zamknięcie meczu. Ostatni set zakończył się wynikiem 25-17.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów wygrał kolejny mecz w Lidze Mistrzyń. Kibiców może cieszyć wygrana bez straty seta. Ekipa z Rzeszowa przyzwyczaiła już do pięciosetowych thrillerów, choć zawsze z happy endem.MVP spotkania została Kara Bajema.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów – S.C. Prometey Dnipro 3-0 (25-22, 25-23, 25-17)