2021-12-10 20:33:00

PGE Stal Mielec ograła Bruk-Bet Termalikę Nieciecza! Rafał Strączek obronił dwa rzuty karne

PGE Stal Mielec nie zatrzymuje się. Podopieczni Adama Majewskiego odnieśli kolejne zywcięstwo w PKO Ekstraklasie, a bohaterem "biało-niebieskich" został Rafał Strączek, który obronił dwa rzuty karne.

Początek spotkania należał do PGE Stali Mielec, która lepiej prezentowała się na tle Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Brakowało jednak konkretów ze strony "biało-niebieskich", a i też beniaminek PKO Ekstraklasy skutecznie odpierał ataki miejscowych. Podopieczni Adama Majewskiego nie poddawali się i w 21. minucie objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Fabian Piasecki.

W kolejnych minutach to nadal gospodarze lepiej wyglądali na murawie. Groźnie było w 26. minucie, a okazje miał Piasecki, ale tym razem Tomasz Loska okazał się lepszy. Z czasem mecz się wyrównał, a i sytuacje zaczęły stwarzać sobie także popularne "Słonie". Te jednak nie pitrafiły znaleźćsposobu na Stal i ta nadal prowadziła 1-0.

Goście w 39. minucie domagali się odgwizdania rzutu karnego, bowiem futbolówkę ręką zagrywał Krystian Getinger. Arbiter sprawdził tą sytuacje i przyznał ekipie z Niecieczy racje. Bruk-Bet Termalika otrzymała "jedenastkę", a z boiska wurzucony został kapitan Stali. Do piłki podszedł Piotr Wlazło, ale jego intencje wyczuł Rafał Strączek.

Zespół z Niecieczy nie poddawał się i nadal atakował, ale Strączek był tego dnia świetnie dysponowany. Po zmianie stron, przyjezdni wciąż napierali, a Stal igrałą z losem. W 51. minucie Bożidar Czorbadzijski faulował Marcina Wasielewskiego i arbiter wskazał na "wapno". Tym razem "jedenastkę" wykonywał Muris Mešanović, ale ponownie górą był golkiper drużyny z Mielca.

Beniaminek w kolejnych minutach starał się nawiązać walkę ze Stalą, ale ta dobrze prezentowała się w defensywie i skutecznie odpierała ataki Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Popularne "Słonie" dwoiły się i troiły, ale ostatecznie nie udało im się pokonać Strączka i po końcowym gwizdku lepsze humory miał zespół z Mielca.

1-0 Fabian Piasecki (21)

PGE Stal Mielec: Strączek – Getinger, Flis, Matras, Czorbadżijski, Żyro – Tomasiewicz, Hinokio (69. Urbańczyk), Mateusz Mak (59. Granlund), Sitek (87. de Amo) – Piasecki (87. Szczutowski)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Stefanik (87. Bonecki), Śpiewak, Mešanović, Grzybek (75. Ma. Zeman), Wlazło, Modelski, Hubínek (66. Gergel), Wasielewski, Putiwcew, Biedrzycki

Żółte kartki: Żyro, Strączek - Hubínek, Grzybek

Czerwona kartka: Krystian Getinger (39-zagranie ręką)

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom)