2021-12-03 20:18:00

Jest przełamanie PGE Stali Mielec! Pokonali u siebie Wisłę Płock

Piłkarze PGE Stali Mielec zrehabilitowali się za ostatnią porażkę. Podopieczni Adama Majewskiego przy Solskiego 1, pewnie pokonali Wisłę Płock.

Początek spotkania był wyrównany, a klarownych okazji było jak na lekarstwo. PGE Stal Mielec liczyła na zwycięstwo, ale Wisła Płock nie zamierzała do domu wracać z pustymi rękami. Z czasem zaczęły się pojawiać okazje. W 10. minucie Marcin Flis wypatrzył Maksymiliana Sitka. Pomocnik gospodarzy oddał strzał, ale piłka odbiła się od poprzeczki.

"Nafciarze" nie zamierzali tak tego zostawiać i po chwili się zrewanżowali. Świetną okazję miał Łukaz Sekulski, ale w ostatniej chwili zatrzymał go Mateusz Źyro. Płocczanie w tej sytuacji domagali się rzutu karnego, jednak wcześniej sędzia dopatrzył się spalonego. Nudy na boisku nie było, a po chwili ciekawie zrobiło się pod bramką gości.

Z atakiem ruszył Flis, który był podcinany w "szesnastce". Arbiter po sprawdzeniu tej sytuacji, zdecydował się na podyktowanie "jedenastki". Do rzutu karnego podszedł Grzegorz Tomasiewicz, który nie miał większych problemów z wykorzystaniem tego stałego fragmentu gry. Stal w kolejnych minutach lepiej prezentowała się na murawie i częściej była przy piłce.

Okazje do zdobycia gola starała się także stwarzać Wisła, ale brakowało z jej strony konkretów. Płocczanie dwoili się i troili, ale to Stal strzelała bramki. Mielczanie rzutem na taśmę przed przerwą podwyższyli prowadzenie, a tym razem Krzysztofa Kamińskiego pokonał Mateusz Mak, który wykorzystał dogranie Maksymiliana Sitka.

Wisła po zmianie strona za wszelką cenę próbowała nawiązać walkę z ekipą z Mielca. Stal jednak dobrze prezentowała się w defensywie i skutecznie odpierała ataki przyjezdnych. Brakowało pomysłu ze strony gości, co przybliżało "biało-niebieskich" do upragnionego zwycięstwa. Mecz z czasem się wyrownał, co niezbyt spodobało się kibicom oglądającym to spotkanie.

Płocczanie jednak nie poddawali się i w 80. minucie mogło być 2-1. Futbolówkę otrzymał Jorginho, który następnie oddał strzał, lecz futbolówka minęła bramkę. Wisła nie dawała za wygraną i w końcówce dopięła swego, a zamieszanie w "szesnastce" Stali wykorzystał Marko Kolar, który głową umieścił piłkę w siatce.

Podopieczni Macieja Bartoszka dostali wiatru w żagle i za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania. Mielczanie jednak dobrze prezentowali siew defensywie i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Wisła kończyła mecz w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, w doliczonym czasie gry ujrzał Dominik Furman.

1-0 Grzegorz Tomasiewicz (22-rzut karny)
2-0 Mateusz Mak (45)
2-1 Marko Kolar (89)

PGE Stal Mielec: Rafał Strączek - Bożidar Czorbadżijski, Mateusz Matras, Mateusz Żyro - Albin Granlund (86. Michael Wyparło), Koki Hinokio (85. Dawid Kort), Grzegorz Tomasiewicz, Maksymilian Sitek (74. Adrian Szczutowski), Mateusz Mak (75. Maciej Urbańczyk), Marcin Flis - Fabian Piasecki (85. Aleksandyr Kolew)

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Damian Zbozień (71. Filip Lesniak), Dušan Lagator, Anton Krywociuk - Kristián Vallo (54. Marko Kolar), Dominik Furman, Damian Rasak (70. Jorginho), Radosław Cielemęcki (54. Fryderyk Gerbowski), Rafał Wolski (54. Patryk Tuszyński), Piotr Tomasik - Łukasz Sekulski

Żółte kartki: Sitek, Strączek, Kort - Cielemęcki, Lagator, Tomasik, Krywociuk, Furman, Kolar

Czerwona kartka: Dominik Furman (90-druga żółta)

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)