2021-11-24 20:11:10

Druga porażka Rawlplug Sokół Łańcut z rzędu! Tym razem mocniejszy zespół TBS Śląsk II Wrocław

Rawlplug PTG Sokół Łańcut przegrywa po raz drugi (fot. Sebastian Maślanka)
Rawlplug PTG Sokół Łańcut przegrywa po raz drugi (fot. Sebastian Maślanka)
Rawlplug Sokół Łańcut, po fantastycznej serii dziewięciu zwycięstw na otwarcie sezonu, przegrywa po raz drugi z rzędu. Tym razem 2 punkty w meczu z Sokołami zdobywa TBS Śląsk II Wrocław.
 
Rawlplug Sokół Łańcut rozpoczął ‘misję Wrocław’. W przeciągu trzech dni podkarpacka drużyna rozegra dwa mecze w stolicy województwa dolnośląskiego. W pierwszym z nich na wrocławskiej Kosynierce naprzeciw Sokołom stanęła drużyna TBS Śląsk II Wrocław. Sokół rozpoczął mecz bez kontuzjowanego Rafała Kulikowskego (uraz kostki), natomiast w drużynie gospodarzy nie mógł zagrać Kacper Gordon
 
Sokół Łańcut na początku meczu objął prowadzenie, jednakże to gospodarze szybko doszli do głosu. Po celnej “trójce” Aleksandra Leńczuka wyszli nawet na 10-punktowe prowadzenie. Goście zdołali zmniejszyć przewagę, a pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 22:17.
 
W drugiej kwarcie Śląsk II Wrocław kontrolował spotkanie. Gdy Sokół doskakiwał na kilka oczek, gospodarze szybko dorzucali kilka punktów i utrzymywali bezpieczny dystans. Łańcucianie razili w tym meczu nieskutecznością rzutów za 3 punkty. Pierwsze punkty zza linii 6,75 metra zdobył dopiero w 18 minucie meczu Wojciech Pisarczyk. Mateusz Lis w ostatniej akcji pierwszej połowy odważną indywidualną akcją ustalił rezultat do przerwy - 40:37.
 
Początek drugiej odsłony był piorunujący w wykonaniu drużyny TBS Śląsk II Wrocław. Gospodarze zdobyli 12 punktów z rzędu i powiększyli swoją przewagę do 15 punktów. W szeregach Sokoła Łańcut było widać coraz większy niepokój, a obręcze w Kosynierce nie chciały współpracować. Przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik 67:52 dla Wrocławian i kolejna negatywna niespodzianka dla drużyny z Podkarpacia wisiała w powietrzu. 
 
Rawlplug Sokół Łańcut podjął walkę i 2,5 minuty przed końcem ostatniej kwarty przegrywał już tylko 8 punktami. Przerwę na żądanie wziął wtedy trener gospodarzy Dusan Stojkov, aby uspokoić swoich graczy i wybić z rytmu przeciwników. Śląsk mimo tego dwa razy stracił piłkę, ale na szczęście dla gospodarzy kosze ‘nie przyjmowały’ rzutów za trzy punkty Sokoła. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 84:74.
 
Rawlplug Sokół Łańcut po raz drugi w tym sezonie schodzi z parkietu pokonany. W tabeli na miejsce samodzielnego lidera wskakuje zatem drużyna GKS-u Tychy, która tylko jednokrotnie zaznała porażki w tym sezonie. Sokół zajmuje drugą lokatę. TBS Śląsk II Wrocław z bilansem 6 zwycięstw i 5 porażek melduje się na 6. pozycji. Już w piątek o godzinie 18:00 Rawlplug Sokół Łańcut rozegra swoje drugie spotkanie we Wrocławiu, a jego rywalem będzie WKK Wrocław.
 

TBS Śląsk II Wrocław - Rawlplug Sokół Łańcut 84:74 (22:17, 18:20, 27:15, 17:22)

TBS Śląsk II Wrocław:
Tomczak 23, Bożenko 18, Wójcik 17, Marchewka 5, Zagórski 2 oraz Leńczuk 11, Góreńczyk 5, Strzępek 2, Walski 1
 
Rawlplug Sokół Łańcut:
Pisarczyk 24, Nowakowski 10, Jarecki 8, Szczypiński 6, Wrona 5 oraz Struski 7, Lis 7, Bręk 4, Czerwonka 3
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij