2021-10-18 20:06:00

PGE Stal Mielec wróciła na zwycięski szlak! Podopieczni Adama Majewskiego ograli Zagłębie Lubin

Kibice zgromadzeni dziś na stadionie przy Solskiego 1 nie mogli narzekać na nudę. Piłkarze PGE Stali Mielec bowiem pokonali Zagłębie Lubin, a w meczu padło sześć bramek.

Spotkanie od początku stało na niezłym poziomie, a oba zespoły były nastawione na ofensywną grę. Konkretniejsza w działaniach była jednak PGE Stal Mielec, która pierwszą groźną okazję stworzyła sobie w 10. minucie. Świetnie w polu karnym odnalazł się Jonathan de Amo, ale przestrzelił. Podopieczni Adama Majewskiego zacżęli się rozkręcać.

Mielczanie napierali, a sporo roboty miał Dominik Hladun. W 14. minucie bramkarz Zagłębia Lubin wybronił uderzenie Maksymiliana Sitka, jednak po chwili już skapitulował, a piłkę w siatce umieścił Mateusz Mak. Podrażnieni goście ani myśleli tak tego zostawiać i szybko rozpoczęli poszukiwania wyrównującego trafienia.

Popularni "Miedziowi" na 1-1 strzelili w 22. minucie, a autorem tego gola okazał się Erik Daniel, który popisał się pięknym trafieniem w dalszy słupek. Kibice nie mogli narzekać na nudę, bowiem cały czas coś się działo. Aktywny z przodu był Mateusz Mak, jednak nie potrafił on znaleźć sposobu na pokonanie Dominika Hladuna.

Z czasem to jednak Zagłębie doszło do głosu i co raz śmielej poczynało sobie ma murawie. Groźnie było w 32. minucie, gdy Tomas Zajić wypatrzył Patryka Szysza, który jednak uderzył obok bramki. Lubinianie napierali, aż w końcu dopięli swego, a pomógł im w tym Krystian Getinger, który niefortunnie internweniował i wpakował piłkę do własnej siatki.

Druga odsłona doskonale zaczęła się dla Stali, która już w 50. minucie otrzymała rzut karny za faul na Maksymilianie Sitku. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Grzegorz Tomasiewicz, który po chwili cieszył się z gola. Mielczanie dostali wiatru w żagle i szybko rozpoczęli poszukiwania kolejnego trafienia.

Zagłębie także miało swoje szanse, bowiem chciało odzyskać prowadzenie. Brakowało jednak z jego strony konkretów, a w kolejnych minutach to miejscowi mieli więcej z gry. Podopieczni Adama Majewskiego dzielnie walczyli i w 63. minucie zdobyli bramkę na 3-2, a jej autorem był Mateusz Mak, który nie dał szans Hladunowi.

Gospodarze bardzo dobrze prezentowali się tego dnia na murawie. Mielczanie cały czas atakowali, a w 75. minucie podwyższyli prowadzenie. Krystian Getinger wypatrzył Marcina Flisa, który wygrał pojedynek z Tomasem Zajiciem, a nastęstępnie efektownym uderzeniem zaskoczył golkipera Zagłębia Lubin.

Ostatni kwadrans zapowiadał się bardzo ciekawie i taki też właśnie był. W dalszym ciągu atakowała Stal, której nadal było mało, choć zespół z Lubina także miał swoje okazje. Mielczanie w 81. minucie otrzymali rzut karny za faul na Fabianie Piaseckim. "Jedenastkę" postawnowił wykonać sam poszkodowany, ale jego strzał wybronił Hladun.

Stla cały czas przeważała, a Zagłębie mecz musiało kończyć w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, ujrzał Aleksandar Pantić. Po chwili świetną okazję miał Marcin Fils, który uderzył głową, ale czujny był bramkarz gości. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i po końcowym gwizdku, to zespół z Mielca miał lepsze humory.

1-0 Mateusz Mak (14)
1-1 Erik Daniel (22)
1-2 Krystian Getinger (41-samobójcza)
2-2 Grzegorz Tomasiewicz (52-rzut karny)
3-2 Mateusz Mak (63)
4-2 Marcin Flis (75)

PGE Stal Mielec: Strączek – Getinger, Flis, Matras, de Amo, Sitek (87. Jankowski) – Tomasiewicz, Kort (60. Urbańczyk), Mateusz Mak (82. Szczutowski), Wrzesiński (82. Żyro) – Piasecki

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Lepczyński, Pantić, Bartolewski – Poręba (80. Kusztal) – Daniel (80. Pieńko), Pakulski (67. Žiguljov), Starzyński, Szysz (67. Żivec) – Zajić (80. Sławiński)