2021-10-17 22:24:10

Efektowne przełamanie Błękitnych Ropczyce. Wysoka wygrana w Kańczudze

Błękitni Roczyce w niebieskich strojach (fot. Tomasz Sowa / archiwum)
Błękitni Ropczyce wygrali 3-0 z MKS-em Kańczuga w wyjazdowym pojedynku 4 ligi podkarpackiej.

Zespół prowadzony przez Rafała Ormiańskiego nie miał ostatnio dobrej passy. W czterech wcześniejszych spotkaniach gracze Błękitnych Ropczyce nie zdobyli ani jednego puntku i bardzo potrzebowali przełamania.

Ten cel udało się zrealizować w Kańczudze i trzeba przyznać, że goście zrobili to w całkiem niezłym stylu, bo strzelili rywalom trzy gole nie tracąc ani jednego.

Prowadzenie Błękitnym Ropczyce dał w 29. minucie Hubert Siepierski, który strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza MKS-u Kańczuga. Zaledwie kilka minut później zrobiło się 2-0 po efektowym uderzeniu z dystansu Valerija Nikitchuka.

Pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartką ukarany został... trener gości, który resztę spotkania musiał oglądać z trybun.

W drugiej połowie gospodarze próbowali zdobyć kontaktowego gola, ale nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę gości. Ci za to zdobyli jeszcze jednego gola. Wynik meczu ustalił w 57. minucie Bartłomiej Darłak pieczętując tym samym przełamanie Błękitnych.

0-1 Hubert Siepierski (29)
0-2 Valerij Nikitchuk (34)
0-3 Bartłomiej Darłak (57)

MKS Kańczuga: Płocica - Kubicki (46 Piestrak), K. Borcz, Cieleń, Gurak, Ostrzywlik (46. Cichy), Kudła, Barszczak (74. Uchyra), Struś (54. Frankiewicz), Kielich (46. Bawor), Znamieńczyków (54. Dziedzic)

Błękitni Ropczyce: Dybski - Darłak (76. Zawiślak), Kmiotek, Podczaszy (81. A. Ogrodnik), Bieniek (87. Kłusek), Gaber (71. Piwowar), Sulisz, M. Ogrodnik, Świętoń, Nikitchuk, Siepierski (65. Bemben).

Sędziował: Krystian Kołodziej (Rzeszów).
Żółte kartki: Piestrak, Gurak - Gaber, Ormiański (trener).
Czerwona kartka: Ormiański (40).