2021-10-16 14:04:00

Miłe złego początki! Rezerwy Stali Mielec nie dały rady Głogovii Głogów Małopolski

Piłkarze rezerw Stali Mielec wciąż bez przełamania w 4 lidze podkarpackiej. Podopieczni Sebastiana Bajorka tym razem przegrali z Głogovią Głogów Małopolski.

Mecz jednak doskonale zaczął się dla rezerw Stali Mielec, które prowadzenie objęły już w 4. minucie, a bramkarza Głogovii Głogów Małopolski pokonał Paweł Sosiński. Podopieczni Jakuba Słomskiego ani myśleli tak tego zostawiać i szybko rozpoczęli poszukiwania wyrównującego trafienia. Mielczanie jednak dobrze prezentowali się w defensywie, a i też mieli okazje do podwyższenia wyniku.

Miejscowi nie zatrzymywali się i na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy strzelili gola na 1-1, a jego autorem był Przemysław Pyrdek. Głogovia dostała wiatru w żagle, co oznaczało kłopoty dla Stali. Mielczanie starali się odpierać ataki zespołu z Głogowa Małopolskiego, ale ten tego dnia prezentował się bardzo dobrze.

Zespół dowodzony przez Jakuba Słomskiego rzutem na taśmę przed przerwą objął prowadzenie, a tym razem do siatki trafił Dawid Pałys-Rydzik. Po zmianie stron, Stal próbowała doprowadzić do wyrównania, jednak więcej argumentów mieli gospodarze. Głogovia broniła prowadzenie, a i też zagrażała ekipie z Mielca, która bardzo chciała wrócić na zwycięski szlak.

Drużyna z Głogowa Małopolskiego była tego dnia konkretniejsza i w 70. minucie prowadziła już 3-1, a tym razem bramkarza Stali pokonał Grzegorz Płonka. Od tego momentu inicjatywę przejęła ekipa z Mielca, która jednak siedem minut później złapała kontakt po golu Aleksandra Szumilasa. Zapowiadała się więc ciekawa końcówka spotkania.

Podbudowani mielczanie postawili wszystko na jedną kartę, a Głogovia natomiast zaczęła bronić wyniku. Podopieczni Sebastiana Bajorka dwoili się i troili, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na zespół z Głogowa Małopolskiego. Ostatecznie więcej trafień już nie odnotowano i po końcowym gwizdku to miejscowi mieli lepsze nastroje.

0-1 Paweł Sosiński (4)
1-1 Przemysław Pyrdek (35)
2-1 Dawid Pałys-Rydzik (45)
3-1 Grzegorz Płonka (70)
3-2 Aleksander Szumilas (77)