2021-10-11 09:27:00

Texom Sokół Sieniawa bezbramkowo zremisował z Wisłą Sandomierz

Nie padły żadne bramki w meczu pomiędzy Texom Sokołem Sieniawa a Wisłą Sandomierz, choć obie ekipy miały swoje szanse.

Texom Sokół Sieniawa mocno rozpoczął mecz z Wisłą Sandomierz. Podopieczni Dariusza Majchera w pierwszych pięciu minutach mogli zdobyć trzy bramki. Najpierw ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jarosław Lis, ale wspaniałą paradą popisał się Jakub Borusiński. W kolejnej akcji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lis uderzył piłkę głową w poprzeczkę, choć stał dwa metry od pustej bramki. Chwilę później Damian Skała zagrał piłkę wzdłuż pola karnego gości, ale nikt nie przeciął tego podania.

Z czasem większą przewagę zyskiwali goście. Najpierw groźny strzał oddał Szymon Rak. W 12. minucie Mateusz Stańczyk wyszedł na sam na sam z Dominikiem Pasterczykiem, ale jego strzał powędrował wysoko nad poprzeczką bramki Sokoła. Po piorunującym pierwszym kwadransie do końca pierwszej połowy nie działo się nic wartego uwagi.

Po zmianie stron w doskonałej sytuacji znalazł się Michał Wawryszczuk, ale nie zdołał pokonac Borusińskiego. W kolejnych minutach oglądaliśmy wyrównany pojedynek. Natomiast w ostatnim kwadransie goście mieli dwie doskonałe okazje do objęcia prowadzenia. Najpierw w 71. minucie Kamil Bełczowski z bliskiej odległości nie trafił w bramkę. Trzy minuty później Szymon Rak znalazł się przed Pasterczykiem, ale napastnik Wisły fatalnie przestrzelił. Siedem minut przed końcem meczu piłka po strzale jednego z zawodników Wisły trafiła w słupek. Ostatecznie żadne bramki nie padły i mecz zakończył się wynikiem 0-0.