2021-09-29 23:17:00

Eurobud JKS Jarosław odniósł drugie zwycięstwo z rzędu! Tym razem ograł Start Elbląg

Pojedynek EKS Start Elbląg z Eurobud JKS Jarosław miał dość wyrównany przebieg. Przyjezdne dopiero w ostatnich minutach meczu zbudowały bezpieczną przewagę i ostatecznie wygrały 24-18.

Wynik spotkania otworzyła Lesia Smolinh. Mecz od pierwszych minut był wyrównany, a po golu Barbary Choromańskiej, EKS Start Elbląg prowadził 3-2. Gdy sędziowie odesłali na ławkę kar zawodniczkę Eurobud JKS-u Jarosław Katarzynę Kozimur, elblążanki wykorzystały więcej miejsca na parkiecie i odskoczyły na dwa gole.

W szeregach Startu nieźle spisywała się Katarzyna Cygan, która rzuciła dla swojej drużyny trzy z rzędu bramki z dystansu. Chwilę później pokręciła nieco kostkę i musiała zejść z boiska. Uraz okazał się niegroźny i po interwencji fizjoterapeuty powróciła na parkiet. Od 12. do 19. minuty elblążanki miały problemy w ataku pozycyjnym, popełniały proste błędy, a rywalki odrabiały straty.

W 19. minucie, po trafieniu Magdy Balsam, Eurobud JKS Jarosław wyszedł na prowadzenie 8-7. Dobra defensywa EKS i celne rzuty Joanny Wołoszyk, spowodowały że chwilę później to gospodynie miały jedno trafienie więcej. Do końca pierwszej połowy trwała zacięta walka i zespoły udały się na przerwę przy wyniku 12-13.

Po zmianie stron lepiej na parkiecie prezentowały się przyjezdne. Skuteczna w kontratakach była Magda Balsam i po kolejnym jej trafieniu, Eurobud JKS prowadził 16-13. Elblążanki zanotowały sześciominutowy przestój, który w końcu przerwała Nikola Głębocka. Dobra defensywa EKS i dwa przechwyty, pozwoliły gospodyniom na zdobycie gola kontaktowego.

Podopieczne Reidara Moistada w dalszym ciągu prowadziły, a kwadrans przed końcem meczu było 17-18. Gdy na ławkę kar powędrowała Paulina Kopańska, jarosławianki wykorzystały pustą bramkę i odskoczyły na bezpieczną przewagę. W kolejnych akcjach gospodynie trzy razy z rzędy popełniły faul ofensywny, a rywalki kończyły wszystkie swoje akcje. Jarosławianki rzuciły w sumie aż pięć bramek z rzędu i wygrały 24-18.

EKS Start Elbląg – Eurobud JKS Jarosław 18-24 (12-13)

EKS Start Elbląg: Pająk, Hypka, Żarnoch – Wołoszyk 5, Cygan 4, Kopańska 2, Tarczyluk 2, Choromańska 1, Peplińska 1, Szczepanik 1, Kostuch 1, Głębocka 1, Dworniczuk, Owczarek, Kozak

Eurobud JKS Jarosław: Durasinović, Kukharchyk – Balsam 7, Smolinh 6, Dorsz 3, Volovnyk 3, Gadzina 2, Nestsiaruk 2, Mrden 1, Matuszczyk, Guziewicz, Strózik, Vukcević, Kozimur