2021-09-28 18:22:00

Fortuna Puchar Polski: Stal Stalowa Wola zgodnie z planem pokonała Stal Gorzyce

Piłkarze Stali Stalowa Wola wywalczyli awans do kolejnej rundy regionalnego Pucharu Polski na szczeblu okręgu Stalowa Wola. Podopieczni Łukasza Berety pokonali na wyjeździe Stal Gorzyce.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu była Stal Stalowa Wola, która była mocno podrażniona porażką z Siarką Tarobrzeg w derbach Podkarpacia. Podopieczni Łukasza Berety chcieli się przełamać i po prostu wygrać, zaś Stal Gorzyce chciała postawić się wyżej notowanemu rywalowi. Zapowiadało się więc ciekawe spotkanie.

Od początku to "Stalówka" częściej atakowała, jednak zespół z Gorzyc mądrze się bronił, a i także próbował kilka razy zagrozić "zielono-czarnym". Ekipa ze Stalowej Woli jednak nie odpuszczała i w 37. minucie dopięła swego, a wynik spotkania otworzył Maciej Wojtak. Goście dostali wiatru w żagle i przed przerwą próbowali jeszcze podwyższyć prowadzenie, lecz podopieczni Michała Szymczaka nie dali sobie wbić gola.

Stal Stalowa Wola po zmianie stron nadal atakowała i lepiej prezentowała się na tle niżej notowanego rywala. W 55. minucie było już 2-0 dla przyjezdnych, a bramkarza Stali Gorzyce pokonał Jakub Lebioda. Radość trzecioligowca nie trwała jednak zbyt długo, bowiem 180 sekund później "biało-niebiescy" otrzymali rzut karny, a tego na bramkę zamienił Grzegorz Szymanek.

Stalowowolanie ani myśleli tak tego zostawiać i szybko ruszyli w poszukiwaniu kolejnych trafień. Reprezentant stalowowolskiej okręgówki grał jednak ambitnie i skutecznie utrudniał życie przyjezdnym. "Zielono-czarni" mieli swoje okazje, a w 77. minucie stanęli przed szansą podwyższenia na 3-1, bowiem otrzymali "jedenastkę", a tą na bramkę zamienił Krystian Żelisko.

Ekipie Łukasza Berety wciąż jednak było mało i nadal szukali okazji do podwyższenia wyniku. Stal Gorzyce prezentowała się dziś bardzo dobrze na murawie, jednak "Stalówka" była po prostu konkretniejsza. W meczu padł jeszcze jeden gol, a jego autorem w doliczonym czasie gry był Bartłomiej Olszewski.

Stal Gorzyce - Stal Stalowa Wola 1-4 (0-1)

0-1 Maciej Wojtak (37)
0-2 Jakub Lebioda (55)
1-2 Grzegorz Szymanek (58-rzut karny)
1-3 Krystian Żelisko (77-rzut karny)
1-4 Bartłomiej Olszewski (90)