2021-09-16 23:01:00

Eurobud JKS Jarosław przegrał na wyjeździe z Piotrkovią Piotrków Trybunalski

W meczu dwóch drużyn, które do tej pory nie zdobyły jeszcze punktu lepsza okazała się Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Po emocjonującym spotkaniu 3. serii gospodynie okazały się lepsze od Eurobud JKS Jarosław.

Wynik spotkania otworzyła z rzutu karnego Sylwia Klonowska, a chwilę później na 2-0 prowadzenie Piotrcovii Piotrków Trybunalski podwyższyła Joanna Waga. Następne minuty należały jednak do Eurobud JKS-u Jarosław. Po trzech kolejnych akcjach drużyna Reidara Mostada prowadziła 3-2 i taki właściwie przebieg miała cała pierwsza połowa.

Żadna z drużyn nie zbudowała wyraźnej przewagi. Przy stanie 10-8 dwie skuteczne kontry wykończyła Magda Balsam. Zespół z Jarosławia miał jeszcze swoje szanse, ale świetnie w bramce spisywała się Karolina Sarnecka broniąc rzuty Joanny Gadziny. Wynik pierwszej odsłony na 12-10 ustaliła Karolina Jureńczyk.

Dwie minuty po wznowieniu gry na świetlnej tablicy był remis 12-12 i mecz rozpoczął się od nowa. Kwadrans przed końcem notowaliśmy kolejny remis, tym razem 17-17, a Piotrcovia, podobnie jak w pierwszej połowie, zawdzięczała go grającej na bardzo wysokim procencie skuteczności w bramce Sarneckiej.

Kolejne minuty nie przyniosły zmiany przebiegu spotkania. W 54. minucie, po jedenastym trafieniu Magdy Balsam, było 20-20, ale końcówka należała jednak do Piotrcovii. Nie zadrżała ręka doświadczonej Joannie Wadze, która wykorzystała dwa rzuty karne i na pięć minut przed końcem piotrkowianki wygrywały 22:20. Tej przewagi już nie roztrwoniły, nie pozwoliła na to świetnie dysponowana Karolina Sarnecka.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Eurobud JKS Jarosław 23-21 (12-10)